zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Krabičky ECOCHEESE na třídění baterií dostaly nový jarní kabát

18.04.2014
Zpětný odběr
Krabičky ECOCHEESE na třídění baterií  dostaly nový jarní kabát

Ekologické chování nemusí být nutně spojováno pouze s venkovními kontejnery na sběr tříděného odpadu. Že může být třídění i stylové, dokazuje nový design krabiček ECOCHEESE sloužících ke sběru použitých baterií v domácnostech. Krabičky rozesílá zdarma všem zájemcům v České republice nezisková společnost ECOBAT, která zde zajišťuje zpětný odběr použitých přenosných baterií a akumulátorů.

K dosavadním barevným kombinacím krabiček na použité baterie přibyl na jaře letošního roku nový grafický motiv, za jehož návrhem stojí mladá malířka a grafička Daniela Renčová. "Při tvorbě nové podoby krabičky jsem brala v potaz aktuální období. Symbolem jara jsou pro mne květy, kterými jsem design krabičky pokryla. Zároveň jsem si přála, aby byla grafika co nejvíce elegantní. Proto jsem zvolila kombinaci šedočerných a růžových valérů. Do svých ilustrací jsem se snažila vložit lehkost a hravost," popisuje výtvarnice.

ecochees

"Šetrné chování k životnímu prostředí je součástí moderního životního stylu. Věříme, že nový jarní design krabičky ECOCHEESE nabídne další prostor k tomu, aby nebyla v domácnostech a kancelářích vnímána pouze jako kontejner, nýbrž jako estetický doplněk," vysvětluje Eva Gallatová, marketingová manažerka společnosti ECOBAT, a dodává: "Po naplnění krabiček lze jejich obsah jednoduše odnést na jedno ze sběrných míst, kterých je na celém území ČR již více než 18 tisíc."

Společnost ECOBAT rozeslala zájemcům v České republice již více než 100 000 kusů krabiček ECOCHEESE. Společně s každoročně stoupajícím objemem zpětně odevzdaných použitých baterií se ukazuje, že zájem o třídění a recyklaci baterií, které obsahují mnoho nebezpečných látek, není Čechům lhostejný. Krabičku ECOCHEESE lze objednat zdarma na adrese www.ecocheese.cz.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí