zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Českého polárníka překvapil medvěd, setkání skončilo objetím

20.04.2014
Odpady
Českého polárníka překvapil medvěd, setkání skončilo objetím

Na konci úspěšné expedice zbývalo už jen zapíchnout do sněhu českou vlajku. Vyčerpaného polárníka však právě v té chvíli zaskočil hladový lední medvěd. Už to vypadalo, že nebohého cestovatele čeká krutá smrt, když si obří medvěd všiml české vlajky a setkání nakonec skončilo objetím.

Tento krátký fiktivní příběh ukazuje, jak mimořádných výsledků dosahují Češi při třídění odpadu. V této oblasti patříme mezi evropskými zeměmi na špici, a lední medvědi tak mají důvod nám poděkovat, samozřejmě s nadsázkou. Třídění totiž prokazatelně snižuje vypouštění nežádoucích emisí do vzduchu, tím omezuje globální oteplování a tání ledních ker.

Zábavné video, ve kterém lední medvěd projeví vděčnost českému polárníkovi, můžete zhlédnout na http://www.samosebou.cz/cyklus-tv/polarni-objeti. Klip je součástí kampaně na podporu třídění odpadu, kterou naleznete také na Facebooku (http://www.facebook.com/tridimodpad) a webu (www.jaktridit.cz).

Zrecyklovali jsme půlku hory Říp

Tříděním odpadů se také výrazně šetří primární zdroje surovin, jako je například ropa, uhlí nebo dřevo. Jen za posledních 12 let se v Česku zrecyklovalo tolik obalového odpadu, kolik činí objem poloviny hory Říp. Ročně se díky třídění ušetří 23 km2 české přírody.

Jak je na tom s tříděním každý z nás si můžete zjistit přes interaktivní kalkulačku na samosebou.cz. Stačí zadat patřičné údaje a hned se dozvíte, jak by lední medvěd reagoval, kdyby za polárním kruhem potkal právě vás.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
19
1. 2021
19.1.2021 - Seminář, školení
Liberec, hotel Centrum Babylon
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí