zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V Moravské Třebové vzniká biocentrum a síť cyklo a in-line stezek

26.04.2014
Doprava
Ekologická dovolená, cestování
V Moravské Třebové vzniká biocentrum a síť cyklo a in-line stezek

Obnova přírodního areálu Knížecí louka v Moravské Třebové by měla být hotova do konce května. Kromě revitalizace říčky Třebůvka a celé údolní nivy tam vzniknou čtyři vodní tůně a bude vysazena zeleň. Město na vybudování takzvaného biocentra dostalo dvoumilionovou dotaci z operačního programu životního prostředí. V sousedství také za několik měsíců povedou cyklostezka a cesty pro in-line bruslení, řekl novinářům místostarosta Václav Mačát (ČSSD).

"Máme trochu zpoždění, ale chtěli bychom, aby bylo vše hotové zhruba do konce září," uvedl Mačát.

Asfaltová cyklostezka povede od parkoviště pod zámkem k autoškole v Brněnské ulici. Město na ni získalo dotaci, v rozpočtu je pro stavbu připraveno 2,7 milionu korun. In-line stezky se budou s cyklostezkou částečně překrývat. Vzniknou čtyři okruhy o délkách 800, 700, 400 a 300 metrů s šířkou cesty tři metry a s osvětlením. Náklady dosáhnou pěti milionů korun, v tomto případě se město musí obejít bez dotace. Celková délka včetně cyklostezky dosáhne 2,7 kilometru, chybět nebude ani mobiliář v podobě laviček a dětského koutku.

Radnice zahájila úpravy biocentra Knížecí louka vloni v srpnu. Na výstavbu in-line a cyklostezek se připravují výběrová řízení.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí