zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Krátce z EU

28.04.2014
Obecné
Krátce z EU

ENERGETIKA: Probíhají přípravy dopadové studie o vlivu občanské společnosti na směrnici o obnovitelných zdrojích energie


Středisko pro sledování udržitelného rozvoje při Evropském hospodářském a sociálním výboru vypracovává napříč členskými státy studii s cílem posoudit faktory ovlivňující rozdílné úrovně provádění uvedené směrnice, zejména s ohledem na vliv občanské společnosti a vlastnické struktury zařízení na výrobu obnovitelné energie. S ohledem na národní kontext si studie klade za cíl identifikovat osvědčené postupy a předložit doporučení pro energetickou politiku po roce 2014 jak institucím EU, tak členským státům. Závěry studie by měly být zveřejněny v září a přispět k ní můžete pomocí vyplnění on-line formuláře zde .

LEGISLATIVA EU: EuroCommerce vyzdvihuje negativní dopady návrhu o plastových nákupních taškách

Evropský svaz obchodu EuroCommerce se včera vyjádřil k návrhu týkajícího se omezení spotřeby lehkých plastových nákupních tašek a vyzdvihl jeho negativní dopady. Především se obává nahrazení plastových tašek alternativami, které nejsou šetrné k životnímu prostředí a mohou stát až třikrát více. Návrh dále nesmírně zatěžuje maloobchodníky, od kterých se očekává nejen třídění obalového odpadu, ale také zajištění možnosti jeho opětovného použití a recyklace. EuroCommerce proto vyzývá poslance Evropského parlamentu, aby na dnešním hlasování odmítli navrhované změny.

Více informací zde.

LEGISLATIVA EU: Rada schválila nařízení upravující systém obchodování s emisemi v EU

Rada dnes přijala nařízení, kterým se mění směrnice o systému obchodování s emisemi EU, a to s ohledem na realizaci mezinárodní dohody do roku 2020 uplatňující jednotné tržní opatření pro emise z mezinárodní letecké dopravy. Dokument, o kterém Parlament hlasoval na svém plenárním zasedání dne 3. dubna, si klade za cíl zachovat dynamiku dosaženou v rámci Mezinárodní organizace pro civilní letectví (ICAO) a umožnit další pokrok v dané oblasti na zasedání ICAO v roce 2016.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí