zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Zelení objedou na kole stovky obcí, tour zahájila herečka Simona Babčáková

28.04.2014
Politika
Zelení objedou na kole stovky obcí, tour zahájila herečka Simona Babčáková

Zelení dnes zahájili předvolební cyklistickou tour po Česku. Se speciálně upraveným nákladním kolem navštíví kandidátky a kandidáti SZ v nadcházejícím měsíci přes 150 měst a obcí. Do cykloštafety se mohou zapojit i příznivci a dárci zelených. Aktuální polohu kola mohou lidé sledovat prostřednictvím online mapy, či videí a fotek na sociálních sítích. S lidmi ve městech i menších obcích všech krajů chtějí zelení diskutovat, jak využít evropské fondy k vytváření pracovních míst v regionech a k zajištění udržitelné prosperity.

"Členové a příznivci zelených povezou na kolech kampaň od města k městu, z obce do obce. Cílem je setkat se s lidmi ze všech krajů a přesvědčit je, že evropské volby jsou mimořádně důležité i pro naše regiony. Důležité je myslet na lidi v menších obcích, ke kterým se kampaň často vůbec nedostane," uvádí Ondřej Liška, předseda zelených.

Jízdu dnes odstartovala celoevropská lídryně zelených Ska Keller, která následně předala cykloštafetu herečce Simoně Babčákové. Ta projela symbolicky ulicemi Zelená a Evropská. Odtud se pak zelení jezdci vydali do Říčan a Kolína. V dalších dnech pak pokračují přes Pardubický a Královéhradecký kraj do severních Čech. Celá akce skončí 24. května ve Vsetíně.

"Projekt zelených jezdců objíždějících na jednom kole celou zemi mě od začátku nadchnul. Jsem ráda, že jsem se mohla vypravit do Prahy a být přímo u startu této originální kontaktní kampaně. Jedno nákladní kolo totiž uveze mnohem víc, než se na první pohled zdá, pokud jej vezou odhodlaní lidé," uvádí Ska Keller, celoevropská lídryně zelených.

Průběh zelené jízdy může veřejnost sledovat díky videím, fotkám a pravidelným zprávám zveřejňovaným na twitteru i v online mapě na zeleni.cz/jezdci. Zde si zájemci najdou nejen plánovanou trasu, ale mohou také sledovat, kde se právě zelené kolo nachází. Zelení zároveň zvou všechny příznivce, aby se k jezdcům kdekoli připojili na vlastním kole nebo je na jejich cestě jinak podpořili - třeba zeleným čajem u cesty.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí