zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Do ZOO Ohrada se ve čtvrtek na 1. máje dostanete za vysloužilý spotřebič

29.04.2014
Příroda
Ekologická dovolená, cestování
Zpětný odběr
Do ZOO Ohrada se ve čtvrtek na 1. máje dostanete za vysloužilý spotřebič

V rámci akce MAY DAY připravila zoologická zahrada Ohrada na čtvrtek 1. května ve spolupráci s neziskovou společností ELEKTROWIN akci pro malé i velké návštěvníky.

Ten, kdo tento den přinese do ZOO vysloužilý elektrospotřebič, obdrží dětskou vstupenku v hodnotě 70 Kč zdarma, nebo slevu v této výši pro dospělého návštěvníka.

U stánku ELEKTROWINu se navíc děti i dospělí dozví, jak správně zacházet s vysloužilým elektrozařízením, aby neohrožovalo životní prostředí.

"Tato akce by měla jak malým, tak dospělým návštěvníkům připomenout, že vysloužilé elektrospotřebiče nepatří do směsného odpadu. A že je nutné tyto spotřebiče odevzdávat buď do sběrných dvorů, u prodejců elektra nebo na dalších dvanácti stech odběrných místech po celé České republice," říká ředitelka zákaznického oddělení společnosti ELEKTROWIN Táňa Pokorná.

"Ochranou přírody se společnost většinou začíná zabývat, až když je již pozdě. Podporujeme každou aktivitu zaměřenou na včasnou ochranu přírody a stejně jako ostatní i tato akce v zoo má nejen v dětech vybudovat kladný vztah k přírodě, ale i pocit spoluzodpovědnosti za její stav," říká ředitel ZOO Vladimír Pokorný.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí