zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V Krkonoších opraví desítky kilometrů turistických cest

18.05.2014
Ekologická dovolená, cestování
Chráněná území
V Krkonoších opraví desítky kilometrů turistických cest

Správa Krkonošského národního parku hodlá v Krkonoších do podzimu příštího roku opravit zhruba 97 kilometrů turistických chodníků a lesních cest a potoků. Opravy by měly přijít na 150 milionů korun a zčásti je zaplatí peníze z fondů Evropské unie. Díky současnému teplému počasí už opravy začaly. Mnohé z cest jsou dlouhodobě v nevyhovujícím stavu, řadu z nich poničily loňské povodně, informoval dnes ČTK mluvčí správy KRNAP Radek Drahný.

Práce na desítkách míst přinesou omezení pro návštěvníky. "Naší maximální snahou je pracovat za provozu, tedy neuzavírat cesty. Úseky, kde budou dělníci pracovat, budou označeny a ve většině případů je bude možné obejít. Někde ale budeme muset přistoupit k dočasnému uzavření," uvedl ředitel správy parku Jan Hřebačka. Informace o omezeních turisté najdou na webu správy parku.

Aktuálně je kvůli opravám škod po loňských červnových záplavách uzavřena oblíbená Černohorská cesta z vrcholu Černé hory do Janských Lázní. Opravovaný úsek začíná u srubu správy KRNAP v Janských Lázních a končí na odbočce k Zrcadlovkám. Uzávěra by tam měla skončit do 30. června. Zásobování okolních bud je po dobu omezení možné denně do 07:00 a po 17:00.

Dělníci budou většinou opravovat zničený povrch cest a jejich podélné nebo příčné odvodnění. "Použity budou běžné technologie, ale také v horách osvědčené štětování. Nově také budeme používat takzvanou bavorskou metodu úpravy povrchu, kdy těleso cesty je uprostřed vyklenuto, aby voda mohla stékat do příkopů," uvedl Drahný.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
22
1. 2021
22.1.2021 - Seminář, školení
Pardubice
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí