zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Priorita: O vratce daně z příjmu

09.05.2014
Obecné
Priorita: O vratce daně z příjmu

Aktuální Priorita přináší zprávu z jednání Řídicího výboru Operačního programu Životní prostředí.

Mnozí členové předchozího výboru v něm zasedají i nadále, zároveň se mezi nimi objevily nové tváře. Jednání řídicího výboru, stejně jako jednání Rady Státního fondu životního prostředí ČR, se zúčastnil také ministr životního prostředí Richard Brabec.

Zajímavým textem je rovněž rozhovor s Petrem Valdmanem ředitelem Státního fondu životního prostředí ČR. Petr Valdman mimo jiné říká, že žadatelé o podporu mohou v současné době očekávat výrazné zkrácení doby posuzování všech dokumentací, které potřebují před zahájením zadávacího řízení.

"Zatímco doposud na ně museli čekat až tři měsíce, nyní je dostanou maximálně do tří týdnů. Zjednoduší se i dodávání podkladů pro udělení rozhodnutí o poskytnutí dotace, vyjednali jsme s Ministerstvem financí možnost vydávat tento právní krok před ukončením výběrových řízení. Škrtli jsme zbytné přílohy u žádostí o podporu, čímž se zrychlí doba hodnocení žádostí, jakkoli se tím přenáší větší díl odpovědnosti na žadatele," uvádí P. Valdman.

Jiným textem hodným pozornosti je rozhovor s Danem Jiránkem, který je členem Řídicího výboru Operačního programu Životní prostředí a zároveň primátorem města Kladno a předsedou Svazu měst a obcí ČR. Dan Jiránek upozorňuje na potíže některých obcí s účtováním daně z přidané hodnoty v momentě čerpání dotace z Operačního programu Životní prostředí.

Priorita 04/2014

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
19
1. 2021
19.1.2021 - Seminář, školení
Liberec, hotel Centrum Babylon
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí