zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Brno prodává do zahrádek dotované kompostéry

13.05.2014
Bioodpady
Brno prodává do zahrádek dotované kompostéry
Od letošního února zahájilo Brno pro své občany prodej kompostérů za velmi zvýhodněnou cenu. Chce totiž snižovat množství bioodpadu. Dále se tak rozvíjí pilotní projekt domácího kompostování v městské části Brno-Žebětín realizovaný v letech 2010 až 2012.

K rodinným domům nebo rekreačním objektům umístěným na území města Brna lze koupit kompostér typu o objemu 400 litrů v ceně 790 korun (uvedená prodejní cena je již snížena o dotaci města). Kompostér o objemu 900 litrů v ceně 960 korun je již vyprodán. Kompostéry jsou prodávány za 50 procent nákupní ceny. K dispozici je ještě 400 kusů kompostérů o objemu 400 litrů, neboť sto se jich už prodalo.

"Nabídku koupit si kompostér za nižší cenu využilo již přes sto občanů a další se mohou přihlásit. Chceme tímto krokem snížit množství bioodpadu a zároveň snížit množství sváženého komunálního odpadu. V konečném důsledku napomáhá kompostování i ke snižování emisí skleníkových plynů," uvedl primátor města Brna Roman Onderka.

Podmínky pro žadatele o dotovaný kompostér

Žadatel o kompostér musí mít trvalé bydliště v Brně, musí to být fyzická osoba starší osmnácti let, kompostér musí být umístěn v Brně a žadatel musí absolvovat školení o kompostování. Školení o kompostování a prodej kompostérů se konají ve stanovených termínech, a to vždy od 18.00 hodin v ENVIcentru brněnské spalovny, Jedovnická 2, Brno. Prodej kompostérů je realizován následně po školení. Před spalovnou je možnost parkování osobních vozidel. Žádat lze prostřednictvím webového formuláře, nebo telefonicky prostřednictvím Odboru životního prostředí Magistrátu města Brna na čísle 542 174 552. Majitel je povinen umístit pak obdrženou nádobu u nemovitosti v Brně.

ZDROJ:http://www.centrumnews.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí