zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Slaměné RozVerky Ekologického institutu Veronica

11.05.2014
Obecné
Slaměné RozVerky Ekologického institutu Veronica

Ještě nemáte dům zaizolovaný slaměnými balíky? Inspirujte se u nás!

Unikátní databáze slaměných domů obsahuje již 40 příkladů použití slaměných balíků jak pro tepelnou izolaci zdí i střech, tak pro vlastní stavbu domu. Inspirujte se pestrou paletou domů moderních i tradičních, opravených i nových. Slaměný balík je vynikající materiál pro environmentálně šetrné a velmi levné realizace. Proniknout do práce se slaměnými balíky můžete na některém z mnoha praktických seminářů.
Více informací naleznete zde.

Ještě nemáte dům zaizolovaný slaměnými balíky? Inspirujte se u nás!

Přírodní zahrada rukama i hlavou o víkendu s Helenou Vlašínovou

Zajímáte se o ekologické hospodaření? Chtěli byste mít přírodní zahradu? Zajímá Vás, jak založit kompost, připravit bylinný postřik, jak přilákat na zahradu užitečný hmyz? Pak je právě Vám určen seminář o přírodní zahradě v teorii a praxi, ve dnech 21. až 22. června 2014 v Hostětíně (Bílé Karpaty). Svou moudrost vám předají Helena Vlašínová - autorka knihy Zdravá zahrada, Mojmír Vlašín a Karla Vincenecová.
Více informací naleznete zde.

Ekotip - nestarám sa a jazdím

Viete o novom projekte zdieľania bicyklov v Brne? Náš poradca Patrik využíva REKOLA!
Pokiaľ nemáte alebo nemôžete mať bicykel, nechce sa Vám oň starať, uskladňovať ho, ponúka sa nová myšlienka bikesharingu ktorá funguje v Prahe, Olomouci, najnovšie v Brne a čoskoro aj v ďalších mestách. Za ročný poplatok si môžete ružový bicykel hocikedy požičať, využívať ho a nakoniec ho vrátiť, všetko pomocou internetového rozhrania alebo SMS, kde zistíte bezpečnostný kód aj polohu najbližšieho bicykla. Výhodou je aj možnosť využitia bicyklov z ostatných zapojených miest, keď sa teda napríklad vydáte do Prahy, netreba vám lístky na MHD, zviesť sa môžte na Rekola bicykloch. A ako hlási aj stránka REKOLA Brno, je máj - lásky čas, stačí zobrať ružový bicykel, s voju lásku a vydať sa do prírody. Pretože lásky a bicyklov nie je nikdy dosť a s REKOL-ou môžeš zdielať oboje!
Více informací naleznete zde.

Ekologická poradna: Jaký umělý zdroj světla je ze všech hledisek nejlepší?

Otázka: Dobrý den, jestli jsem to dobře pochopila, tak za nejekologičtější žárovku se považují LED žárovky. Po rozhovoru s paní v prodejně svítidel jsem nabyla dojmu, že svícení s nimi je sice energeticky nejúspornější, ale že snad výroba je neekologická. Doporučila mi spíš halogenové žárovky. Ty sice nejsou tak úsporné, nicméně výroba je prý méně zatěžující pro životní prostředí.

Odpověď: Pokud se zhodnotí výroba, provoz i likvidace, tak nejekologičtější jsou LED světla a nejhorší halogenové nebo normální žárovky. Halogenky si tedy rozhodně nekupujte!
Více informací naleznete zde.

Týden města - brněnské ulice ožijí sousedskými aktivitami

Spontánní i ohlášené akce uspořádají lidé v týdnu od 12. do 18. května v brněnských ulicích. Je to společná příležitost sousedů potkat se a ukázat, jak pestré a činorodé mohou městské ulice být. Rozšiřte i Vy svůj využívaný prostor až na ulici. Tančete, pracujte, přemýšlejte, čtěte, seznamte se se sousedy a diskutujte - prostě sousedujte! Nebo se jen zúčastněte některé ze zrovna probíhajících pouličních akcí.
Více informací naleznete zde.

Přírodní divy pokračují

V přírodě se stále projevuje letošní zvláštní průběh zimy a jara. Kvetou zároveň konvalinky v hájích a třemdavy na teplých stráních. Rorýsi pozdrželi přílet až na začátek května a ve městech se zatím objevují ojediněle. Zato slavíky a kukačky je slyšet pravidelně. Nízký stav vody v rybníku Nesyt na jižní Moravě umožni hnízdit tenkozobcům. Z nových pozorovatelen kolem rybníka můžete spatřit taky bahňáky, husice liščí nebo orly mořské. Zaznamenány byly také velké počty cvrčků, našich největších můr martináčů hrušňových a muchnic březnových.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
21
1. 2021
21.1.2021 - Konference
Online
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí