zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Fotbalem za recyklaci starých mobilů

17.05.2014
Recyklace
Zpětný odběr
Fotbalem za recyklaci starých mobilů

Mobilcup je výsledkem spojení neziskové organizace ASEKOL, která se zabývá zpětným odběrem starého elektra, společnosti Samsung a Nadačního fondu Zelený život. Přihlásit se do turnaje v malé kopané může každý, na vítěze čeká zájezd na zápas Ligy mistrů.

"Lidem doma leží ladem až 8,5 milionu starých mobilů. Přitom drobného elektra se k recyklaci dostane jen sotva 25 %," vysvětluje Kristina Mikulová, manažerka komunikace společnosti ASEKOL, jak se zrodila myšlenka uspořádat charitativní ekologický turnaj. Dodává, že recyklovat přitom lze až 80 % materiálů každého přístroje. Díky recyklaci se zabrání úniku škodlivých látek, mnoho užitečných látek lze naopak znovu využít a nemusí se tak vytěžit či vyrobit.

Princip turnaje Mobilcup je jednoduchý. Každý se může zaregistrovat s desetičlenným týmem na www.mobilcup.cz. Pak stačí nasbírat co nejvíce starých mobilů a objednat jeden ze svozů, které probíhají 26. května a 16. června. Deset nejlepších týmů postoupí do finálového turnaje, kde se utkají o zájezd na Ligu mistrů, fotbalové dresy, míče, zásoby piva nebo mobilní telefony. Vítěz se navíc utká s týmem hvězd, jako je Jakub Kohák, Zdeněk Grygera, Jaromír Blažek nebo Radoslav Kováč.

"Kromě toho, že lidé pomůžou životnímu prostředí díky recyklaci starých mobilů, podpoří také dobrou věc. Výsledkem turnaje totiž bude i půlmilionový dar Nadačnímu fondu Zelený život," říká Alena Šeredová, patronka charitativního projektu Gambrinus ligy. Ten byl zřízen zejména k zajištění sociálních, léčebných, sportovním, kulturních a jiných potřeb ohrožených dětí a handicapovaných osob.

Více informací je k dispozici na www.mobilcup.cz.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
19
1. 2021
19.1.2021 - Seminář, školení
Liberec, hotel Centrum Babylon
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí