zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Cave Beat

17.05.2014
Ekologická dovolená, cestování
Ekologické vzdělání a výchova
Chráněná území
Cave Beat

Přemýšleli jste někdy nad tím, kde byste ze všeho nejraději viděli a slyšeli hrát živě svou oblíbenou kapelu? Na jakém nejzajímavějším místě, v jakém prostředí?

Co takhle v jeskyni? Putovní mezinárodní CAVE BEAT festival navazuje na benefiční koncertní pouť Didgeridoo v jeskyni, započatou v roce 2011. Podvečerní koncerty se konají od dubna do září v moravských jeskyních. Stejně jako minulý rok i letos můžete zažít výjimečné koncerty v nádherném prostředí.

Třetí ročník festivalu začal 12. dubna. O jarních a letních sobotních podvečerech se můžete těšit na skvělé hudební interprety, kteří vystoupí v sedmi akusticky i vizuálně zajímavých jeskyních na Moravě. Vrcholem letošního ročníku je jedinečné interaktivní vystoupení duetu Stephan Micus (DE) a Ondřej Smeykal (ČR), které se odehraje v největším jeskynním dómu v ČR, v Kateřinské jeskyni v Moravském krasu.

Posláním mezinárodního benefičního festivalu CAVE BEAT je objevování, osvěta a oslava přírody, člověka a umění. Cílem festivalu je vytvoření podmínek pro hravý dialog pravěkých jeskynních prostor s živou akustickou hudbou a zpěvem, který návštěvníkům nabídne nevšední umělecký, smyslový a emoční zážitek. Čtvrtina příjmu ze vstupného je věnována podpoře zážitkového, výchovně-vzdělávacího a ekologického programu pro žáky 1. stupně základních škol s názvem Kořeny života.

AUTOR: Václav Havelka
Autor je frontman kapely Please The Trees
mezinárodní festival
www.cave-beat.org

Zdroj: IN magazín

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí