zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Otevřený dopis ministrovi životního prostředí panu Richardu Brabcovi

15.05.2014
Chráněná území
Otevřený dopis ministrovi životního prostředí panu Richardu Brabcovi

Média obdržela tento dopis, který ministr Brabec dostal osobně už v pondělí 1. května. Panu Princovi i mnoha dalším děkuje ministr Richard Brabec za podporu, které si velmi váží.

Vážený pane ministře,

jmenuji se Stanislav Princ, žiji v obci Stachy, t.č. důchodce, který ve Stachách žil bez 15 let celý život ale se stálým kontaktem na rodné Stachy, kde jsem se narodil a kde žili a zemřeli moji rodiče. Dovoluji si Vás oslovit ve věci prováděných změn v NP a CHKO Šumava. Stále o tom hlavně v médiích mluví lidé, jež jsou mi mnozí velice dobře známi a to i osobně. O jejich nepředpojatosti by se dalo s úspěchem pochybovat. Dnes jsem se totiž dověděl, že klaka odvolaného ředitele pořádá demonstraci v Nové Peci na jeho podporu. To tady ještě nebylo a to jsem tady zažil již vícero změn, kde u mnoha se dalo i dopředu říct, že nebudou ku prospěchu věci. Osobně považuji pana Mgr. Pavla Hubeného již dlouho za nejlepšího odborníka na problematiku Šumavy, velice schopného diplomata a kultivovaného člověka, který má všechny předpoklady stát se skvělým ředitelem této organizace, kterého je na tomto místě již konečně zapotřebí. Oslovil jsem několik lidí z více odvětví, aby se k tomu vyjádřili. To se mi pochopitelně vymstilo tím, že mě pověřili sepsáním tohoto dopisu. I z jejich popudu jsem napsal tento dopis, ve kterém si Vás dovoluji spolu s mnoha dalšími oslovit a vyjádřit podporu Vašemu počínání směrem k NP Šumava. Konečně někdo našel odvahu k tomu, aby vybral do čela NP někoho, kdo bude bránit místní přírodu a nebude prosazovat nesmyslné developerské projekty, které nemají s ochranou, ale ani rozvojem turismu nic společného. Tyto projekty jsou v zájmu pouze úzké skupiny lidí, která se nyní bojí o své parciální zájmy. Šumaváci nejsou pouze pan Schubert, Hůlka nebo Veleba či pár senátorů ODS a ČSSD. Šumaváci jsou všichni slušní lidé, kteří zde žijí celý život a chtějí zachovat naší krásnou přírodu i pro své děti. Troufám si řící, že právě u těchto lidí máte podporu. My ve Vás a panu Hubeném zase naději, že na Šumavě konečně zavládne zdravý rozum.

Ještě si dovolím podotknout, že v minulém období jsem byl starostou ve Stachách (jedna z 22 obcí mající část katastru v NP a velkou část v katastru CHKO Šumava) kde se ostře střetávaly všechny tyto zájmy. Vím tedy, o čem píši, protože jsem měl možnost poznat pana Hubeného ze všech stránek svojí práce, kde se nedá říct, že se jednalo vždy jen o souhlasná stanoviska. Pan Hubený je pro nás však zárukou, že Šumava včetně jejích obcí se mohou nadále rozvíjet a to v souladu s ochranou přírody v národním parku a jejím zachováním pro budoucí generace.

Vážený pane ministře, nenechte se odradit.

S pozdravem

Stanislav Princ v.r.

Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí