zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Náměstek ministra Vladimír Dolejský vypustil do volné přírody čápa ze Záchranné stanice živočichů a ekocentra Pasíčka

17.05.2014
Příroda
Náměstek ministra Vladimír Dolejský vypustil do volné přírody čápa ze Záchranné stanice živočichů a ekocentra Pasíčka

Náměstek ministra pro ochranu přírody a krajiny Vladimír Dolejský dnes navštívil Záchrannou stanici živočichů a ekocentrum Pasíčka nedaleko Boru u Skutče. Během návštěvy dostali z rukou náměstka Dolejského a radního Pardubického kraje Václava Kroutila dva jedinci čápa bílého, kteří přečkali zimu v Pasíčkách, možnost se znovu navrátit do přírody.

Úrazy elektrickým proudem, srážky s vozidly nebo zranění zemědělskou mechanizací, to jsou příklady rizik, kterým jsou v současné krajině dnes a denně vystaveni volně žijící živočichové. Následky těchto nebezpečí dochází k jejich úhynu nebo zraněním. Proto záchranné stanice zajišťují léčbu poraněných a oslabených jedinců i jejich následný návrat zpět do přírody. Péče o trvale či dočasně handicapované živočichy je proto potřebná, nejen jako akt ochrany přírody (zranění mohou ohrožovat i populace vzácných druhů), ale i morální odpovědnosti člověka za zmíněné zásahy do krajiny.

"Ministerstvo životního prostředí dlouhodobě podporuje činnost záchranných stanic, zejména finančními prostředky z Programu péče o krajinu nebo přes Operační program Životní prostředí. Nadstandardem, který naší společnosti poskytuje záchranná stanice Pasíčka, je provoz expoziční části přístupné široké veřejnosti, kde probíhá i většina ekovýchovných programů," vysvětluje náměstek Dolejský.

Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka je členem Národní sítě záchranných stanic. Stanice je dobrým příkladem aktivní spolupráce s Krajským úřadem Pardubického kraje. Mimo vlastní činnost záchranné stanice realizuje ekovýchovné programy a provádí významnou osvětovou činnost. Více se můžete dozvědět na: www.pasicka.cz

Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
22
1. 2021
22.1.2021 - Seminář, školení
Pardubice
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí