zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Německo je předním výrobcem elektrických aut, v prodeji zaostává

21.05.2014
Ekologická auta
Německo je předním výrobcem elektrických aut, v prodeji zaostává

Německo se řadí mezi největší světové výrobce elektrických aut, v jejich prodeji však výrazně zaostává. Podle průzkumu poradenské činnosti McKinsey se v Německu v posledním loňském čtvrtletí prodalo jen 2800 elektromobilů, což zemi zařadilo spolu s Čínou na poslední místo ve srovnání s hlavními automobilovými trhy světa.

Pokud se však vezme v úvahu i výroba vozů, je Německo spolu se Spojenými státy nejvýznamnějším trhem pro elektrické vozy na světě. V USA byl ale prodej elektrických vozů desetkrát vyšší, než v Německu, podotýká agentura DPA.

V posledních pěti letech němečtí výrobci vyrobili ročně kolem 440.000 elektrických vozů. Lépe je na tom pouze Japonsko, kde automobilky vyrobily 450.000 vozů. V USA je to kolem 290.000 vozů.

Podle spolkového úřadu pro motorová vozidla v současnosti na německých silnicích jezdí asi 12.000 elektrických aut. To je mnohem méně než trabantů, kterých je v zemi registrováno asi 32.000. Německá vláda chce do roku 2020 na silnicích jeden milion elektrických vozů.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí