zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Firmy inovující v ekologii se setkaly s výzkumníky

27.05.2014
Firemní ekologie
Firmy inovující v ekologii se setkaly s výzkumníky

Již druhá letošní Rychloseznamka4inovace - tentokrát na téma EKOLOGICKÉ A ENVIRONMENTÁLNÍ TECHNOLOGIE - se uskutečnila 21. května 2014 v Olomouci...

Akce organizovaná sdružením OK4Inovace, při níž navazují kontakty podnikatelé s vědci, se zúčastnilo přes dvacet organizací, mezi nimi sedm univerzit a výzkumných institucí.

Partnery akce byly všechny organizace Hospodářské komory v Olomouckém kraji. Mediálními partnery byly ekologický portál EnviWeb a nejčtenější český strojírenský časopis MM Průmyslové spektrum.

Účastníky z řad přítomných firem a výzkumných organizací v úvodu pozdravil 2. náměstek hejtmana Ing. Michal Symerský, do jehož kompetenčních oblastí patří životní prostředí. "Ekologické inovace mají jednak význam pro firmy, které na nich mohou založit konkurenceschopnost svých výrobků, ale také vedou k trvale udržitelnému hospodářskému rozvoji společnosti. Jejich dosažení však vyžaduje skloubit různé odborné disciplíny, a proto je zde podpora v navázání spolupráce firem s výzkumníky nanejvýš potřebná a užitečná," uvedl Michal Symerský.

Průběh těchto akcí osvědčeného formátu vždy zahrnuje jednak necelou hodinu trvající blok se sledem rychlých, dvouminutových prezentací zástupců přítomných firem a výzkumných institucí. Zde je cílem upoutat případné zájemce o nabízenou výzkumnou či inovační spolupráci. Poté následuje networkingová část, kde účastníci při občerstvení vzájemně diskutují detaily svých prezentací i záměrů a domlouvají se na spolupráci.

První Rychloseznamku pro inovace zorganizovalo sdružení OK4Inovace letos v únoru, a to na téma Strojírenství. Akce tohoto typu na další oborová témata budou vzhledem k zájmu firem i výzkumných institucí pokračovat, a to od podzimu 2014. Podle zájmu firem půjde o tematická zaměření jako potravinářství a nápojářství; elektrotechnika a elektronika; přesné strojírenství, přístroje, optika; stavební technologie, hmoty a materiály a další.

Informace o již uskutečněných i aktuálně plánovaných akcích, včetně katalogů účastníků a videozáznamů prezentací najdete na webu: www.Rychloseznamka4inovace.cz

rychlo

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí