zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Výzkum a vývoj ve spalovně TERMIZO

11.06.2014
Odpady
Výzkum a vývoj ve spalovně TERMIZO

Spalovna komunálního odpadu TERMIZO a.s. se většinou jako hlavní řešitel aktivně podílí od roku 2004 na projektech s různou tématikou, vždy však související s minimalizací vlivu zařízení na životní prostředí nebo s optimalizací využití vystupujících proudů. Všechny tyto úspěšné projekty souvisí především s kvalitní prací týmu renomovaných výzkumných pracovišť a velké provozní společnosti s jasnou vizí výsledků spolupráce. V následujících několika bodech jsou shrnuty ukončené nebo nově řešené projekty:

EUREKA DIOXIN (2004 - 2006): První projekt spalovny byl zaměřen na stanovení podrobných technologických postupů a algoritmů řízení provozu technologie katalytické filtrace REMEDIA D/F umístěné poprvé na světě jen v částečně vyčištěných spalinách. Toto umístění má významný ekonomický efekt, protože není nutné spaliny ohřívat, neboť jsou umístěny v místě optimální teploty. Do roku 2010 bylo provozováno původních 676 katalytických trubic s filtrační plochou 1800 m2 po dobu cca 50 000 hodin s malou ztrátou účinnosti. Úkol byl úspěšně splněn.

EUREKA DIOXIN2 (2006 - 2007): Tento projekt byl primárně zaměřen na ověření originální české patentované metody CMD umožňující dehalogenovat perzistentní toxické organické látky (POPs) adsorbované na povrchu pevné fáze (popílku) vystupující z katalytické filtrace REMEDIA D/F

Více na:http://www.termizo.mvv.cz/php/index.php?p=50

ZDROJ: www.termizo.mvv.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí