zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

DACIA Logan MCV také v plynu

14.06.2014
Ekologická auta
DACIA Logan MCV také v plynu

Nový vůz Dacia Logan MCV pohání benzinové, LPG a dieselové motory, které svými parametry vyhoví nejrůznějším řidičům i podmínkám používání vozu.

V nabídce jsou dva benzinové motory: 1.2 16 V 75 k a TCe 90.

- Benzinový motor 1.2 16 V 75 splňuje všechna kritéria, která jsou pro značku DACIA charakteristická: provozní náklady, odolnost a snadná údržba. Vyznačuje se vysokým točivým momentem, který je k dispozici v širokém rozpětí a již od nízkých otáček motoru. Dosahuje výkonu 75 k (55 kW) a dobré kombinované spotřeby 5,8 l/100 km*.

- Motor TCe 90 je další ukázkou technické zdatnosti skupiny Renault v oblasti mechaniky. Díky využití metody downsizing je tento přeplňovaný benzinový motor s výkonem 90 k schopen výrazně snižit spotřebu paliva. V kombinovaném provozu spotřebuje na 100 km 5 l* paliva.

Nabídka benzin/LPG

- motor 1.2 16 V 72 existuje také ve verzi LPG, která má nižší provozní náklady (nižší cena paliva), je spolehlivá (přestavba přímo z výroby) a ohleduplná vůči životnímu prostředí (bez emisí některých škodlivin - benzen, síra, olovo a nižší emise CO2 v porovnání se srovnatelným benzinovým motorem).

Nabídku dieselových motorů tvoří dvě výkonové varianty dCi 75 a dCi 90.

- Motor 1.5 dCi, který si za svou spolehlivost, komfort řízení a výkony získal mezinárodní uznání, pohání i nový Logan MCV. Nová generace tohoto motoru nabízí řidičům vyšší točivý moment, živější rozjezdy a zrychlení. Obě výkonové varianty jsou úsporné, dynamické a tiché a řidiči nabídnou příjemné řízení s nízkou spotřebou paliva (3,8 l/100km*) i emisemi CO2 (99 g/km*).


* Spotřeba a emise homologované podle platných norem

ZDROJ: renault.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí