zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Systém ZmapujTo.cz zdarma využívá již 133 obcí. Přidejte se k nim.

05.06.2014
Odpady
Urbánní ekologie
Systém ZmapujTo.cz zdarma využívá již 133 obcí. Přidejte se k nim.

První verze občanského systému mapování ZmapujTo.cz vznikla v květnu 2012 jako ekologický projekt s cílem bojovat proti nelegálním skládkám odpadu v České republice a přispět tak k řešení této problematiky. Projekt se zaměřil na občany, kterým se nelíbí černé skládky v jejich městech, vesnicích nebo v přírodě a chtějí se skládkami něco udělat. Jako nejvýhodnější forma mapování se jevilo zpřístupnění moderní, efektivní a široce rozšířené platformy pro monitoring skládek. Již tato první verze aplikace byla uživatelsky velmi jednoduchá. Skládku dokázal díky mobilním aplikacím velmi jednoduše a rychle nahlásit každý uživatel chytrého telefonu, další možností bylo nahlášení skládky prostřednictvím interaktivního webového formuláře. Po dobu fungování první verze bylo nahlášeno více než 2500 černých skládek, do projektu se aktivně zapojilo přes 40 měst a obcí.

Současnost

V březnu 2014 jsme spustili druhou verzi ZmapujTo.cz, která je vylepšením verze první. Cíl projektu bojovat proti nelegálním skládkám odpadu v České republice a zaangažovat občany, zůstal stejný. Nová verze však obsahuje několik novinek. Nejdůležitější novinkou je možnost hlásit nejen černé skládky, ale i celou řadu možných problémů, na které v přírodě či ve městech narazíte (např.ŕozesetý odpad, nefukční koše, porouchané veřejné osvětlení, zcizené poklopy, obecně poničený městský mobiliář apod.) Přepracovali jsme celý web včetně interaktivní mapy tak, aby práce s ním byla rychlá a intuitivní. Díky responsivnímu designu můžete web www.ZmapujTo.cz používat např. i přímo z Vašeho tabletu či mobilu a zůstane Vám zachována jeho plnohodnotná funkčnost. Mobilní aplikaci jsme nově portovali i na Windows Phone.
Aplikace ZmapujTo také nabízí možnost se zapojit do jednorázových mapovacích aktivit.

Do systému občanského mapování www.ZmapujTo.cz je dnes zapojeno již 133 obcí. Přidejte se k nim a využívejte ZDARMA možnosti mít čerstvé informace z terénu.Více informací: www.ZmapujTo.cz

ZDROJ: EnviWeb.cz, ZmapujTo.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí