zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Zahájení výroby nové Škody Octavia G-TEC

09.06.2014
Ekologická auta
Zahájení výroby nové Škody Octavia G-TEC

V hlavním výrobním závodě společnosti ŠKODA AUTO v Mladé Boleslavi sjíždí z linky nová ŠKODA Octavia G-TEC.

První Octavia s pohonem na zemní plyn se vyrábí ve verzích Octavia G-TEC a Octavia Combi G-TEC. Pro zahájení výroby uvedla ŠKODA AUTO do provozu novou testovací halu a novou plničku CNG. Za tímto účelem investovala automobilka pět milionů EUR. Zde se provádějí předepsané bezpečnostní zkoušky CNG-agregátů a poprvé plní plynové nádrže.

ŠKODA Octavia G-TEC je poháněna přeplňovaným motorem 1,4 TSI. Agregát dává nejvyšší výkon 81 kW a je konstruován pro spalování jak na benzinu, tak i CNG. Součástí sériové výbavy je paket Green tec se systémem start-stop a rekuperací brzdné energie.

Moderní agregát plní požadavky emisní normy EU 6, která vstoupí v platnost v září 2014. Při provozu pouze na CNG ujede Octavia G-TEC, resp. Octavia Combi G-TEC až 410 kilometrů. Spotřeba činí 5,4 m3 (3,5 kg) zemního plynu na 100 km, což odpovídá emisím 97 g CO2/km. Při provozu pouze na benzin činí dojezd až 920 km. Na jedno natankování všech nádrží tak Octavia G-TEC ujede celkem až 1330 km. Vůz za 10,9 s akceleruje z 0 na 100 km/h a dosahuje maximální rychlosti 195 km/h.

g-tec

Zdroj: HN

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí