zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Setkání ministra Richarda Brabce se zástupci geoparků u příležitosti dne životního prostředí

04.06.2014
Geologie
Setkání ministra Richarda Brabce se zástupci geoparků u příležitosti dne životního prostředí

Ve čtvrtek 5. června v rámci oslav Světového dne životního prostředí ministr Brabec předá certifikáty novým národním geoparkům.

Ministr Richard Brabec předá ve čtvrtek ve Vlašimi certifikát nově založeným geoparkům. Dostane ho Kraj blanických rytířů a geopark Podbeskydí. Poté si ministr prohlédne expozici záchranné stanice pro živočichy v parazoo ve Vlašimi.

Geopark je území, které zahrnuje konkrétní geologické dědictví a má strategii udržitelného územního rozvoje. Je iniciativou místních obyvatel zaměřenou na dobrovolnou ochranu, prezentaci, interpretaci hodnot, vzdělávání a šetrné využívání území cestovním ruchem. V České republice jsou v současné době 4 (Geopark Český ráj, GeoLoci, Geopark Egeria a Železné hory) a 5.června se k nim přidají zmíněné dva.

Světový den životního prostředí ustanovilo Valné shromáždění OSN před 42 lety na 5. červen. Jako připomínku toho, jak velký vliv a důležitost má ochrana životního prostředí na naše životy. Světový den životního prostředí pro rok 2014 se ve světě nese v duchu myšlenky: "Svět pod vodou", neboli otázky klimatických změn a zvyšování hladiny světových oceánů.

Připojte se i vy k oslavám Světového dne životního prostředí - každá akce se počítá. Ať už je to uspořádání úklidu černých skládek, aktivity vedoucí ke snížení potravinového odpadu, cesta do práce na kole, vysazení stromu anebo snaha podpořit informovanost o recyklaci odpadu.

Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
19
1. 2021
19.1.2021 - Seminář, školení
Liberec, hotel Centrum Babylon
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí