zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Vyrazte na procházku a mapujte nepravosti pomocí ZmapujTo.cz

15.06.2014
Odpady
Vyrazte na procházku a mapujte nepravosti pomocí ZmapujTo.cz

Občanský systém mapování a automatického hlášení černých skládek, přeplněných kontejnerů, poruch městského mobiliáře a dalších mnoha věcí, jež náš denodenně štvou můžete velmi dobře využít při své každodenní procházce se psem, případně zdravotní vycházce do vašeho okolí. Mějte oči otevřené a neváhejte nahlásit prostřednictvím této aplikace černé skládky, přeplněné kontejnery, nepořádek ve vašem okolí, zničené veřejné osvětlení, zcizené poklopy technických sítí, čouhající dráty z poškozených skříněk tp.

První verze ZmapujTo.cz vznikla v květnu 2012 jako ekologický projekt s cílem bojovat proti nelegálním skládkám odpadu v České republice a přispět tak k řešení této problematiky. Projekt se zaměřil na občany, kterým se nelíbí černé skládky v jejich městech, vesnicích nebo v přírodě a chtějí se skládkami něco udělat. Jako nejvýhodnější forma mapování se jevilo zpřístupnění moderní, efektivní a široce rozšířené platformy pro monitoring skládek. Již tato první verze aplikace byla uživatelsky velmi jednoduchá. Skládku dokázal díky mobilním aplikacím velmi jednoduše a rychle nahlásit každý uživatel chytrého telefonu, další možností bylo nahlášení skládky prostřednictvím interaktivního webového formuláře. Po dobu fungování první verze bylo nahlášeno více než 2500 černých skládek, do projektu se aktivně zapojilo přes 40 měst a obcí.


Současnost

V březnu 2014 jsme spustili druhou verzi ZmapujTo.cz, která je vylepšením verze první. Cíl projektu bojovat proti nelegálním skládkám odpadu v České republice a zaangažovat občany, zůstal stejný. Nová verze však obsahuje několik novinek. Nejdůležitější novinkou je možnost hlásit nejen černé skládky, ale i celou řadu možných problémů, na které v přírodě či ve městech narazíte. Přepracovali jsme celý web včetně interaktivní mapy tak, aby práce s ním byla rychlá a intuitivní. Díky responsivnímu designu můžete web www.ZmapujTo.cz používat např. i přímo z Vašeho tabletu či mobilu a zůstane Vám zachována jeho plnohodnotná funkčnost. Mobilní aplikaci jsme nově portovali i na Windows Phone.
Aplikace ZmapujTo také nabízí možnost se zapojit do jednorázových mapovacích aktivit.ZmapujTo pro města a obce

Nová verze ZmapujTo neslouží jen občanům, její funkce se rozšiřují i na města, obce a jiné instituce, které mají za úkol zabývat se podněty občanů. Ti mají do administrace ZmapujTo přístup zdarma a mohou zde spravovat hlášení týkající se jejich zájmové oblasti. Hlášení se tedy od konkrétního občana dostane velmi rychle až k odpovědné instituci, která je pověřena řešením dané problematiky - seznam již zapojených obcí.

Pokud máte zájem Vaši organizaci do projektu zapojit zaregistrujte se na:http://www.zmapujto.cz/#/about
Informační letáček (2 strany A4, PDF, 1.1 MB)
se základními informacemi o ZmapujTo pro místní samosprávu měst a obcí.Ad-hoc monitoring

Aplikace ZmapujTo také nabízí možnost zapojit se do jednorázových mapovacích aktivit.
V případě Vašeho zájmu o využití platformy ZmapujTo pro ad-hoc mapování nás prosím kontaktujte.


Kontakt

RNDr. Miroslav Kubásek, Ph.D.
e-mail: info@zmapujto.cz
telefon: +420 777 176 674

ZDROJ: Enviweb.cz, ZmapujTo.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
19
1. 2021
19.1.2021 - Seminář, školení
Liberec, hotel Centrum Babylon
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí