zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Autobusy s emisní normou EURO 5 v Brně

22.06.2014
Urbánní ekologie
Autobusy s emisní normou EURO 5  v Brně

V úterý 27. 5. 2014 v ranních hodinách do medláneckých autobusových garáží dorazila první 8kusová dodávka z celkem 36 autobusů Solaris Urbino 18. Polský výrobce Solaris se stal vítězem výběrového řízení na dodávku 36 kloubových autobusů pro roky 2013 - 2015. Nové autobusy Solaris jsou zařazovány do provozu v průběhu června po registraci a vyřízení nezbytných formalit. Prakticky ihned pak budou z provozu odstavovány nejstarší kloubové autobusy, zejména Karosy B741.

Autobusy Solaris Urbino 18 jsou plně nízkopodlažní 18 m dlouhé kloubové autobusy splňující emisní normu EURO5. Karoserie je vyrobena z nerezové oceli.
Pro nástup a výstup cestujících slouží 4 dvoukřídlé dveře, z nichž druhé jsou vybaveny mechanickou výklopnou nájezdovou rampou pro vozíčkáře. Autobus je rovněž vybaven funkcí příkleku (tzv. "kneeling"), která umožňuje naklonění autobusu v zastávkách doprava a tím snížení nástupní hrany. Maximální obsaditelnost autobusu je 165 osob, z nichž 42 je sedících.
Solaris Urbino 18 je vybaven motorem DAF PR 228 U1 o výkonu 231 kW a převodovkou VOITH.
Sedadla cestujících jsou plastová (Kiel IDEO) červené barvy. Podlaha je potažena krytinou ALTRO Chroma standardního brněnského vzoru. Kabina řidiče je vybavena klimatizací Konvekta. Vozidla jsou osazena standardním informačním systémem RIS včetně transparentů BUSE s technologií DOT-LED. Ventilace prostoru cestujících je zajištěna 4 stropními okny, 4 odsávacími ventilátory a širokými posuvnými okny.

ZDROJ: http://www.bmhd.cz, upraveno, kráceno

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí