zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nový terminál DB Schenker v Singapuru získal nejvyšší ekologické ocenění

01.07.2014
Firemní ekologie
Nový terminál DB Schenker v Singapuru získal nejvyšší ekologické ocenění

Nové logistické centrum společnosti DB Schenker v Singapuru získalo platinovou cenu Green Mark, kterou uděluje singapurská komora BCA (Building & Construction Authority). Toto ocenění je udělováno budovám, které využívají inovace a jsou šetrné k životnímu prostředí.

Logistická hala je umístěna pouhých 15 minut od mezinárodního letiště Changi v Tampines LogisParku a slouží zákazníkům všech klíčových segmentů, mezi něž patří healthcare, electronics nebo automotive. Náklady na stavbu, jejíž rozloha na třech podlažích přesahuje 54 500 m2, činily 41 milionů eur.

Nový areál je postaven s celou řadou prvků pasivních budov. Budova disponuje například vysoce kvalitní tepelnou izolací, která zajišťuje minimální tepelné úniky. Čerstvý vzduch je do interiéru přiváděn pomocí moderního systému klimatizace, který zajišťuje efektivní proudění vzduchu při minimální spotřebě energie. Okolí budovy je zavlažováno pomocí zachycené dešťové vody. Terminál celkově každý rok uspoří 1 108 tun CO2.

Program BCA Green Mark je velmi přísný systém hodnocení, který shromažďuje mezinárodní standardy v oblasti ekologických stavebních technologií a ochrany životního prostředí. Systém BCA Green Mark posuzuje pět zásadních kritérií, mezi něž patří energetická efektivita, vodní hospodářství, ochrana životního prostředí, kvalita vnitřního vybavení a další inovativní ekologické postupy, které přispívají k lepšímu výkonu budovy.

Platinové ocenění je v rámci systému Green Mark nejvyšší dosažitelnou hodnotou a DB Schenker touto cenou potvrdil naplňování své dlouhodobé strategie DB 2020, jejímž cílem je do roku 2020 snížit celkové emise z roku 2006 o 20 %. Nové ekologické standardy jsou proto zaváděny ve všech pobočkách po celém světě.

DB Schenker v Singapuru je jedním z vedoucích poskytovatelů služeb kontraktační logistiky a řešení v oblasti řízení distributorského řetězce. Celková skladová kapacita zde přesahuje 252 000 m2

Zdroj: www.eulog.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí