zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Japonsko: Vývoj na trhu OZE

26.06.2014
Energie
Japonsko: Vývoj na trhu OZE

Dne 25. března vydalo METI (Ministerstvo hospodářství, obchodu a průmyslu) nový sazebník výkupních cen pro obnovitelné zdroje energie platný pro rok 2014. Snahou METI je nalákat více investorů do projektů větrných elektráren mimo pevninu. Nová ilustrační obrázekvýkupní cena pro větrné elektrárny na moři byla nastavena na 36 JPY/kWh, což je výrazně vyšší výkupní cena než u pevninských větrných elektráren (22 JPY/kWh). Současně, tarify pro výkup solární energie byly v minulém roce sníženy na 32 JPY/kWh (pro komerční využití) a 37 JPY/kWh (pro domácnosti). Pro ostatní obnovitelné zdroje energie, zůstávají sazby stejné.

Feed -in tarif (FIT), který ukládá dodavatelům energie vykupovat energii získanou z obnovitelných zdrojů energie (solární, větrná, vodní, tepelné, biomasa) za pevnou cenu byl zaveden dne 1. září 2014. Od té doby reviduje japonská vláda výkupní ceny každý rok, aby posílila rozvoj domácího trhu energie z obnovitelných zdrojů .

Více informací naleznete zde: http://www.cliffordchance.jp/newsletter/newsletter/developments-in-the-japanese-renewable-energy-sector-solar-continues-to-cool-as-wind-picks-up.html

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraničního zastoupení MPO a CzechTrade v Tokiu.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí