zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Mexická vláda chystá 4 nové oblasti těžby

01.07.2014
Geologie
Mexická vláda chystá 4 nové oblasti těžby

Mexická vláda připravuje čtyři nové těžební clustery ve státech Durango, Sinaloa, Guerrero a Sonora k dvou již stávajícím ve státech Zacatecas a Chihuahua. V programu na rozvoj těžebního průmyslu na roky 2013-2018 plánuje vláda podpořit soukromé investice a výzkum v oboru. Vláda má v plánu zjednodušit možnost investic zahraničních společností a zvýšit počet těžebních projektů z 57 současných na 365 v roce 2018. První na světě je Mexiko v těžbě stříbra již čtyři roky za sebou. V roce 2013 bylo na druhém místě Peru a třetí Čína. V Mexiku je také největší naleziště na světě, důl Fresnillo.

ilustrační obrázekStát Sonora chce být národním lídrem v těžbě zlata, mědi a dále významným hráčem v těžbě stříbra a molibdenu. Zatím se na rozvoji těžby vedou diskuze zejména s firmami Grupo México, Pe~noles, Frisco a Yamana.

Vznikem Pacifické aliance navíc všechny členské země plánují některé společné projekty. Do těžebních projektů se aliance chystá investovat 220 miliard dolarů. V Peru je v současnosti v plánu 50 projektů s celkovým požadavkem na investici 59 miliard dolarů zaměřených na těžbu mědi a zlata. V Chile je v současnosti 49 plánovaných projektů s celkovou investicí 112 miliard dolarů, jsou zaměřeny na těžbu mědi (Chile je největší světový producent), molibdenu a stříbra. V Kolumbii je v plánu 9 projektů na těžbu zlata a uhlí o celkové investici 25 miliard dolarů.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraničního zastoupení MPO v Mexico City.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí