Městská naučná stezka Praha - Střížkov
Naučná stezka Vysočany - Prosek - Střížkov
Naučná stezka seznamuje s historií a současností původně samostatných zemědělských osad Vysočany, Prosek a Střížkov, nyní čtvrtí na území městské části Praha 9. Okružní trasa vede od stanice metra Vysočanská vzhůru do starého Proseka, parkem Přátelství na Proseku, přes Střížkov, a poté kolem přírodní památky Prosecké skály sestupuje z prosecké plošiny k Rokytce a do parku Podviní.
Trasa je většinou vedena vedlejšími ulicemi města, nebo po kvalitních cestách a pěšinách. Vzhledem k tomu, že vede v blízkosti tří stanic metra (Vysočanská, Prosek, Střížkov) a několika zastávek autobusu MHD a tramvaje, je možné ji na mnoha místech přerušit.
Návštěvu jinak velmi pěkné, kvalitně připravené a zajímavé stezky místy bohužel komplikuje špatně provedené značení; v první cca polovině trasy je vše v pořádku a vzorové, ale od stanice metra Střížkov se kvalita značení radikálně zhorší, značky chybějí na křižovatkách a odbočkách, jsou vidět střídavě pouze v jednom směru (většinou opačném), občas jsou nekompletní (pouze bílé čtverce, bez šikmého zeleného pruhu), navíc trasa místy vede jinudy, než je vyznačeno v plánku.
ZDROJ: www.stezky.info
Související články
- 13.02. - Jacek Najder: Vláda dělí kůži medvěda, který ještě běhá po lese
- 13.02. - Barcelona waste management (Odpadové hospodářství v Barceloně)
- 12.02. - Hlubokomořská těžba uhlovodíků je nevyhnutelná
- 12.02. - Rybář Vágner krotí děti při přednáškách o přírodě
- 12.02. - Vlastivědné muzeum Jesenicka - geologická a botanická expozice, historie Priessnitzových lázní
- 11.02. - Proč za smog můžou i jablka
- 11.02. - Devětsil lékařský
- 11.02. - Greece - lake Pamvotida a dump site?
- 10.02. - Městský kamion budoucnosti
- 10.02. - KAMPAŇ MŽP: SPALOVÁNÍ ODPADKŮ MÁ VLIV NA PŘEDČASNOU ÚMRTNOST OBYVATEL MORAVSKOSLEZSKÉHO KRAJE
- 10.02. - Firmy láká hledat plyn i v Česku
- 10.02. - Tusk tlačí plynaře: Rychle těžte
- 10.02. - Postindustriální krajina plná života
- 10.02. - Ostrava - Půl milionu nových stromů pro snížení prašnosti
- 10.02. - V Athénách a Thessaloniki možno provozovat diesely
Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem
můžete na tento článek reagovat jako první...
Sdílet článek
| linkuj | del.icio.us | Jagg.cz | Vybrali.sme |





Alternativní energie
ASIONEWS
Ateliér
Bezpečnost a hygiena práce
BIO
Bulletin společnosti HAPPY END CZ, a.s.
EKO
Ekologicke listy
Krkonoše - Jizerské hory
Minerální suroviny
Naše příroda
Odpady
Olomoucký biozpravodaj
Sedmá generace
Vodní hospodářství
VÝSTAVBA
Waste Forum
Zpětný odběr