Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Nabídka a poptávka EKOtechnologií

03.03.2010  |  zdroj: Technik  |  60× přečteno      vytisknout článek

Tato rubrika je připravována ve spolupráci s Technologickým centrem Akademie věd ČR - skupinou transferu technologií, která v rámci celoevropské sítě Enterprise Europe Network zprostředkovává transfer technologií českým subjektům.

Poptávka po technologiích:

Ekologický generátor elektrického proudu za jízdní kolo

Ref.: 09 FR 37M3 3FZZ

Francouzská firma expedující kávu z přívěsu taženého jízdním kolem hledá mobilní ekologický zdroj elektrické energie pro napájení přívěsu. Zdroj musí být nezávislý a musí dodávat elektřinu z obnovitelných zdrojů: stejnosměrný generátor nebo solární panel. Baterie, převodník a ostatní komponenty musí být konstrukčně rovněž integrovány do zdroje proudu. Firma hledá partnera, který by dodal buď celý systém nebo komponenty hledané technologie.

Zpracování odpadních kabelů

Ref.: 09 PL 61AJ 3FT6

Polská firma hledá systém zpracování odpadních kabelů z elektrického a elektronického odpadu. Firmu zvláště zajímá technologie přesné separace kovů a plastů, např. oddělení hliníku a mědi i v případě, že je kabel vyroben z obou kovů. Výkon zařízení by měl být okolo 1 tuny za den. Firma hledá dodávku a instalaci zařízení na klíč.

Nabídka technologií:

Dřevěná střešní konstrukce

Ref.: 09 LT 57AB 3FDZ

Litevská firma vyrábějící ekologické dřevěné srubové domy vyvinula nový způsob vzájemného spojování kmenů a novou střešní konstrukci. Předpřipravená střešní konstrukce se hodí pro naplnění zeminou a zasazení rostlin nebo travních semen. Taková konstrukce střechy zajišťuje stabilitu srubové stavby a chrání ji proti deformacím. Firma hledá zájemce o obchodní spolupráci a dodávku technologie.

Ekologicky příznivý protipožární materiál

Ref.: 09 DE 76DW 3EQ4

Německá firma vyvinula inovativní a vysoce odolný anorganický protipožární materiál, ekologicky příznivý a zároveň netoxický. Funkčnost materiálu je založena na nové generaci spékané vnější vrstvy (zhuštění) materiálu a na uvolňování vodní páry ve spolupráci s vnitřní vrstvou. Firma hledá partnery z průmyslu pro adaptaci materiálu specifickým podmínkám a technickou spolupráci.


Digi-systém pro účtování a distribuci tepla a energie

Ref.: 09 RU 86FG 3FYK

Ruské technologické centrum z Moskvy vyvinulo systém pro individuální účtování dodávek tepla a elektrické energie. Systém je založen na bezdrátové technologii a může být instalován beze změn na distribučních sítích. Centrum hledá partnery pro technickou spolupráci a komerční smlouvu.


Výuková hra zaměřená na úspory energie

Ref.: 09 IT 55Y2 3FSR

Italská firma vyvinula výukovou hru pro mladé lidi zaměřenou na úspory energie. Vychovává hráče, například žáky ve škole, k ekologickému myšlení prostřednictvím zajímavé hry se vzrůstající složitostí. Firma hledá partnery za účelem dalšího rozvoje hry či licenční smlouvy.

Technologie pro extrakci zinku během recyklace použitých pneumatik

Ref.: 09 HU 50R7 3EHK

Maďarská firma vyvinula technologii pro extrakci zinku při procesu recyklace pneumatik. Hlavní výhodou je ekologické využití odpadu z pneumatik. Technologie je především vhodná pro recyklační závody zpracovávající pneumatiky. Firma hledá vhodné partnery z oblasti průmyslu a výzkumu pro další využití materiálů způsobujících podobné potíže jako odpad a průmyslový prach nejen z pneumatik.

Kontakt: Ing. Jiří Janošec, Ph.D., tel.: +420 234 006 136, e-mail: janosec@tc.cz, www.enterprise-europe-network.cz

Dalších více než 4 000 nabídek a přes 900 poptávek po inovačních technologiích a inovačních řešeních lze nalézt zdarma pomocí fulltextového vyhledávání v angličtině na webu projektu Enterprise Europe Network: www.enterprise-europe-network.cz


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist