Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

I KOMPOSTY MAJÍ SVOJI MISS. VOLÍ SE JIŽ POŠESTÉ

29.05.2011  |  135× přečteno      vytisknout článek

bioodpadV letošním roce si organizátoři pro soutěžící připravili i jednu novinku - novou kategorii MISS KOMPOST PŘED KAMEROU...

Občanské sdružení Ekodomov vyhlásilo již šestý ročník úspěšné soutěže MISS KOMPOST. Soutěže se může zúčastnit každý, kdo třídí a kompostuje bioodpad. Stačí vyfotit svůj kompost či kompostér, připojit stručný popis a vše odeslat do 30. srpna 2011 na adresu Ekodomova. Finálové klání o věcné ceny proběhne v rámci Biodožínek 11. září 2011 v ekocentru Country life v Nenačovicích u Berouna.

V letošním roce si organizátoři pro soutěžící připravili i jednu novinku. "Poprvé vyhlašujeme novou kategorii MISS KOMPOST PŘED KAMEROU. Každý, kdo má tvořivého ducha a rád pracuje s videokamerou, může poslat do soutěže videosnímek na téma třídění bioodpadů a kompostování. Snímky budeme hodnotit zejména podle jejich schopnosti upoutat divákovu pozornost k tomuto tématu," informuje o soutěži Tomáš Hodek, předseda o.s. Ekodomov.

komposterCílem soutěže je sdělit široké veřejnosti, že kompostování, podobně jako recyklace papíru či plastu, patří neoddělitelně k modernímu stylu života. "Moderní člověk kompostuje," říká Tomáš Hodek a pokračuje: "kompostovat může každý, ať má dům se zahradou, nebo bydlí v malém bytě uprostřed sídliště. Kompostují školy i komerční firmy. Každý si může najít vhodný způsob." Důkazem je řada kompostů přihlášených do předchozích ročníků soutěže. Každý, kdo chce kompostovat, mezi nimi najde inspiraci.

O úspěšnosti soutěže a důležitosti tématu svědčí nejen velký zájem soutěžících, ale i rozšíření soutěže za hranice České republiky. Soutěž se stejným názvem v letošním roce poprvé pořádají i na Slovensku.

Pravidla soutěže:
Přihlásit se může každý, kdo kompostuje pro svoji vlastní potřebu, bez ohledu na druh kompostování.

Podmínky pro přihlášení:
. pošlete fotografii kompostu a stručně jej popište
. uveďte jeho míry (výšku, šířku, délku)
. popište jeho jídelníček (co a v jakém množství do kompostu dáváte)
. můžete připojit popis zajímavé či humorné události, která se vám při kompostování přihodila, vymyslete o kompostování příběh, pohádku nebo básničku (fantazii se meze nekladou)
. nezapomeňte uvést svoji adresu (popř. e-mailovou adresu) a telefonní číslo
Přihlášky zasílejte:
. buď písemně na adresu: Ekodomov, V Podbabě 29b, 160 00 Praha 6, obálku označte Miss Kompost
. nebo elektronicky na e-mail: miss.kompost@ekodomov.cz,

Kategorie "MISS KOMPOST před kamerou".
Nově můžete vyhrát zvláštní cenu v soutěži amatérských filmových klipů natočených na téma třídění bioodpadů a kompostování. První tři nejúspěšnější snímky budou oceněny.

Doporučená délka videosnímku je 0,5 - 3 minuty.

Snímky můžete odeslat přes internetové uložiště dat (např. www.uschovna.cz) na e-mail miss.kompost(at)ekodomov.cz nebo poštou na DVD na adresu Ekodomov V Podbabě 29b, 160 00 Praha 6.
Snímky by měly být v některém z formátů Microsoft AVI files *.avi, Quick Time Movie Files *.mov, MPEG files *.mpeg *.mpg, MPEG-4 files *.mp4

Podmínkou pro zařazení do soutěže je vyplněná přihláška (V té se autor zavazuje, že natočený materiál je původní a že občanské sdružení Ekodomov je oprávněno audiovizuální materiál využít pro prezentaci a propagaci třídění bioodpadů a kompostování bez místního a časového omezení) .

Každý soutěžící může poslat libovolný počet soutěžních snímků. Na každý video snímek je však nutné vypsat samostatnou přihlášku.

Soutěž Miss kompost pořádá Ekodomov, o.s. v rámci kampaně Kompostuj.cz a projektu Středočeská síť ekoporaden. Projekt Středočeská síť ekoporaden je realizován za finanční podpory SFŽP a MŽP.
Více o podmínkách souteže na www.kompostuj.cz.

Kontakt:
Tomáš Hodek, tomas.hodek@ekodomov.cz, +420 733 511 005


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
Inisoft s.r.o.
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist