Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Pozvánka na seminář Příjem, odesílání a přeprava nebezpečných věcí dle předpisu ADR v praxi

02.08.2010  |  115× přečteno      vytisknout článek

akceZákonem č. 175/2002 Sb. a zákonem č. 103/2004 Sb. byl novelizován zákon č. 111/1994 Sb., o silniční dopravě, kde je uloţeno všem odesílatelům, dopravcům a příjemcům nebezpečných věcí ustanovit bezpečnostního poradce pro přepravu nebezpečných věcí.

Firmy, které nebezpečné věci přijímají nebo dopravují (a to i pro vlastní potřebu), případně odesílají v tzv. nadlimitním mnoţství, musí jmenovat bezpečnostního poradce. Na semináři bude podán výklad příslušných právních předpisů vč. povinností z nich vyplývajících, budou objasněny důleţité pojmy, účastníci budou seznámeni s průvodními doklady ADR; součástí semináře bude případová studie.


PROGRAM

Představení přednášejících, úvod do problematiky a rozbor očekávaných přínosů semináře, legislativa ADR Vysvětlení souvislostí se zákony ČR (zákon o odpadech a zákon o chemických látkách a chemických přípravcích) a pojmů (příjem, nakládka, balič, odesílatel, ...) Začlenění do certifikačních procesů, logistických a environmentálních auditů Klasifikace nebezpečných věcí, nároky na obaly Bezpečnostní značky, odpady jako nebezpečná věc Průvodní doklady ADR, podmínky pro nakládku Institut bezpečnostního poradce Omezená, vyňatá a podlimitní mnoţství, výbava a značení vozidel Kontroly dodrţování předpisů ADR a vymáhání jejich plnění (sankce) Příklady z praxe, diskuse

Přednáší: Pavel Rucký, Ing. Petra Cwiková

08.30 - 09.00 REGISTRACE ÚČASTNÍKŮ
09.00 - 16.00 ODBORNÝ PROGRAM
13.00 - 14.00 OBĚD

Přednášející Pavel Rucký a Ing. Petra Cwiková jsou pracovníky firmy BOLOGIS - bohumínská logistická společnost, s.r.o., specializované na poradenství při přepravě nebezpečných věcí po silnici (dle ADR), po ţeleznici (dle RID) i po moři (dle IMDG Code). Jako jedni z prvních v ČR získali Osvědčení o odborné způsobilosti bezpečnostních poradců pro silniční a ţelezniční přepravu nebezpečných věcí a mají řadu zkušeností z podnikové praxe. Společnost patří mezi zakladatele Komory bezpečnostních poradců.

ZÁJEMCŮM BUDE VYDÁNO OSVĚDČENÍ O ABSOLVOVÁNÍ ŠKOLENÍ DLE POŢADAVKŮ KAPITOLY 1.3 PŘEDPISU ADR, POVINNÉHO PRO VŠECHNY, KTEŘÍ JAKÝMKOLI ZPŮSOBEM PŘICHÁZEJÍ DO STYKU S NEBEZPEČNÝMI VĚCMI (PŘIJÍMAJÍ JE, DOPRAVUJÍ, PODÁVAJÍ K PŘEPRAVĚ). OSVĚDČENÍ JE PLATNÉ V CELÉ EVROPĚ A ÚČASTNÍKŮM SEMINÁŘE BUDE VYSTAVENO V RÁMCI VLOŢNÉHO.

Seminář je určen

úředníkům odborů ţivotního prostředí; firmám, které podnikají v oblasti ochrany ŢP, zejména v oblasti nakládání s odpady; firmám, které nakládají s chemickými látkami; zdravotnickým zařízením; pracovníkům odpadového hospodářství; manaţerům jakosti; firmám, které zavádějí systémy ISO; úředníkům odborů dopravy; zástupcům dopravní policie; dopravním podnikům měst; spedičním firmám a dopravcům; servisním organizacím měst; pracovníkům celní správy; podnikům technických sluţeb a dalším.

ORGANIZAČNÍ POKYNY

1. Seminář se koná dne 7. října 2010 v hotelu Populus (U Staré Cihelny 2182/11, 130 00 Praha 3 - Ţiţkov).
2. Doprava (výstupní stanice Malešická přímo vedle hotelu): autobus linka 133 a 234. Hotel stojí na rohu ulic Na Viktorce, Malešická a U Staré Cihelny, parkování - hotelové parkoviště.
3. Registrace účastníků od 8.30 hod. do 9.00 hod., začátek odborného programu v 9.00 hod., předpokládaný konec v 16.00 hod.
4. Vyplněnou přihlášku zašlete prosím do 30.9.2010 na adresu: Vodní zdroje Ekomonitor spol. s r.o., Jana Veselá, Píšťovy 820, 537 01 Chrudim III, tel. 469 682 303-5, přímá linka: 469 318 421, mobil: 725 559 928, fax: 469 682 310, e-mail: jana.vesela@ekomonitor.cz.
5. Stravování pro účastníky semináře je zajištěno v hotelové restauraci (polévka, hlavní chod) v ceně 120,- Kč.
6. Vloţné na akci činí: 1780,- Kč včetně DPH 20 %.
7. Vloţné příp. stravné laskavě uhraďte do 30.9.2010 na číslo účtu u KB Chrudim 19-5234530277/0100, variabilní symbol 101007. Naše DIČ: CZ15053695, IČO: 15053695, spis. značka zápisu v obchodním rejstříku C 1036 u rejstříkového soudu v Hradci Králové nebo v hotovosti u registrace.
8. V ceně vloţného jsou zahrnuty pracovní materiály a občerstvení během semináře a OSVĚDČENÍ o absolvování školení.
9. Daňový doklad obdrţí účastníci na základě řádně vyplněné přihlášky u registrace. Přejete-li si obdrţet daňový doklad o zaplacení vloţného dříve, zašleme Vám jej na vyţádání.
10. Účast na akci nepotvrzujeme, zprávu Vám zašleme pouze v případě, ţe Vaši přihlášku nebudeme moci akceptovat.
11. Odesláním podepsané přihlášky účastník i vysílající organizace vyjadřují souhlas s organizačními pokyny a cenami.
Stornovat lze odeslanou přihlášku pouze písemně, a to tak, aby storno bylo organizátorům doručeno do 30.9.2010. Zruší-li závazně přihlášený účastník svou účast po uzávěrce nebo se akce ne-zúčastní, vložné ani ostatní platby nevracíme a neuhrazené platby doda-tečně fakturujeme. Vyslání náhradníka je možné.

KONTAKT:

Vodní zdroje Ekomonitor spol. s r.o.
Jana Veselá
Píšťovy 820, 537 01 Chrudim III
fax 469 682 310
e-mail: jana.vesela@ekomonitor.cz


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.



Search
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>



Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist