Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Naučné stezky Lesů města Brna

08.01.2012  |  382× přečteno      vytisknout článek

brno4 naučné stezky v Brně a okolí..

Brněnská

Umístění stezky: katastr města Brna
Délka stezky: cca 2 hodiny poklidné chůze
Náročnost: mírná - pro rodiny s malými dětmi, seniory
Dostupnost: pro pěší i cyklisty

Stezka začíná v Brně-Štýřicích v trase cyklostezky a vede kolem řeky Svratky do Pisárek, kde se stáčí k hotelu Myslivna a končí u přírodní rezervace Kamenný vrch. Je z několika směrů dostupná městskou hromadnou dopravou. Na trase stezky se nachází vyhlídka, ze které je možné se pokochat pohledem na brněnské výstaviště a Staré Brno. Cestou lze navštívit lanové centrum " Junglepark".

Zastavení naučné stezky:

1. Informatorium o dřevě
2. Les - důležitý ekosystém životního prostředí
3. Les a rekreace
4. Když v lese najdete ...
5. Myslivost
6. Jehličnaté stromy
7. Listnaté stromy
8. Ptáci v lese
9. Jak se o les staráme, tak se les postará o nás

Deblínská

Umístění stezky: katastr obce Deblín (Tišnovsko)
Délka stezky: cca 1 hodina poklidné chůze
Náročnost: mírná - pro rodiny s malými dětmi, seniory
Dostupnost: pro pěší i cyklisty

Stezka se nachází v lesním komplexu asi 1,5 km od deblínské myslivny. Přístup na stezku je možný z odstavného parkoviště u silnice Deblín - Svatoslav nebo od deblínského rybníka. Výlet můžeme zakončit příjemným posezením u lesního rybníčku "U prvního buku". Na podzim se tato oblast stává rájem všech houbařů.

Zastavení naučné stezky:

1. Les - důležitý ekosystém životního prostředí
2. Jehličnaté stromy
3. Listnaté stromy
4. Když v lese najdete ...
5. Ptáci v lese
6. Jak se o les staráme, tak se les postará o nás

Lipůvecká

Umístění stezky: katastry obcí Hořice, Dolní Lhota a Lipůvka (Blanensko)
Délka stezky: cca 3 hodiny poklidné chůze
Náročnost: středně náročná - pro rodiny s malými dětmi, seniory
Dostupnost: pro pěší

Výchozí bod stezky je u hořické hájenky, kde se nachází posezení s dětskými dřevěnými prolézačkami. V obci Hořice je možné odstavit automobil na parkovišti nebo využít autobusovou dopravu z města Blanska.
Na trase stezky se nachází "Hančina studánka", kde je možné se občerstvit pramenitou vodou z brněnských lesů. Stezka vede rovněž kolem altánu, ve kterém lze za nepříznivého počasí najít útočiště. Po celé trase jsou vidět neblahé následky větrné kalamity, která zasáhla městské lesy v roce 2010 a jejíž následky budou ovlivňovat naše hospodaření po mnoho let. U hořické hájenky lze využít k občerstvení místní hospůdku a výlet zakončit návštěvou ranče.

Zastavení naučné stezky:


1. Les - důležitý ekosystém životního prostředí
2. Když v lese najdete ...
3. Jehličnaté stromy
4. Ptáci v lese
5. Hmyz v lese
6. Dřevokazné houby v lese
7. Listnaté stromy
8. Myslivost
9. Bylinné patro v lesním prostředí

Holedná

Umístění stezky: obora Holedná, katastr městské části Brno-Jundrov
Délka stezky: cca 1,5 hodiny poklidné chůze
Náročnost: mírná - pro rodiny s malými dětmi, seniory
Dostupnost: pro pěší

Stezka se nachází v lesním prostředí obory Holedná. Toto účelové zařízení slouží k chovu dančí, mufloní a černé zvěře (divočáků). Lesní komplex ležící v intravilánu města Brna je obklopen sídlišti městských částí Jundrov, Kohoutovice a Bystrc. Přírodní prostředí s překrásnými lesními zákoutími, bohatá rekreační vybavenost (altány,odpočinkové sestavy, lavičky, hustá síť zpevněných cest) poskytuje návštěvníkům jedinečné podmínky pro oddych, relaxaci a krátkodobou rekreaci. Neopakovatelné zážitky skýtá možnost kontaktu s volně žijící zvěří především pro malé návštěvníky. Celá trasa rekreační naučné stezky vede po zpevněných cestách a je možné ji absolvovat z několika směrů. Je snadno dostupná od zastávek MHD nebo vlastní dopravou s parkováním na zpevněném parkovišti u obůrky s divočáky. Při návštěvě obory je nutné respektovat provozní řád obory, zejména přísný zákaz volného pobíhání psů.

ZDROJ: http://www.lesymb.cz


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist