Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Zpravodaj veletrhu WATENVI

02.02.2010  |  50× přečteno      vytisknout článek

Watenvi je vysoce odborný veletrh, jenž zahrnuje dva veletržní projekty...

První je v pořadí už 16. ročník mezinárodní výstavy VODOVODY-KANALIZACE, jehož pořadatelem je Sdružení oboru vodovodů a kanalizací České republiky (SOVAK ČR). Jeho členové vyrábějí pitnou vodu pro devět a půl milionu obyvatel a následně ji čistí pro téměř osm a půl milionu lidí. Mezinárodní výstava VODOVODY-KANALIZACE je věnována výstavbě  vodovodních a kanalizačních sítí, čerpací technice, čističkám odpadních vod, bezvýkopovým technologiím a dalším souvisejícím oborům. Druhým projektem je 16. mezinárodní veletrh techniky pro tvorbu a ochranu životního prostředí ENVIBRNO a je zaměřen na technologie, výrobky a služby, které přispívají k ochraně a obnově čistého životního prostředí. Zahrnuje i obory jako jsou čištění vzduchu a spalin, odstraňování ekologických zátěží, omezování hluku a především nakládání s odpady a jejich druhotné využití.

Na WATENVI přijedou Chorvaté, pokračují v projektu Jadran

Početnou obchodní misi chorvatských odborníků očekávají organizátoři Mezinárodního vodohospodářského a ekologického veletrhu Watenvi, který se bude konat na brněnském výstavišti ve dnech 25. - 27. května 2010.  Chorvatsko intenzivně pokračuje v realizaci Projektu Jadran. Jde o největší infrastrukturální projekt v této zemi, jenž zahrnuje výstavbu čističek odpadních vod, podmořských výpustí a kanalizačních soustav ve více než desítce měst na pobřeží Jadranu. V letech 2009 až 2012 Chorvatsko hodlá do těchto staveb investovat 120 milionů eur. Zatímco například v České republice je odkanalizováno a vyčištěno přes 80 procent měst a obcí, v Chorvatsku je to pouze asi deset procent.

 

"I pro letošní ročník veletrhu se nám podařilo dohodnout, že z Chorvatska na veletrh do Brna přijede ještě početnější obchodní mise odborníků než v roce 2009," uvedl člen delegace Michal Polášek, obchodní manažer veletrhu Watenvi.  Zástupci Veletrhů Brno, a.s., se účastnili začátkem listopadu spolu s deseti českými firmami odborné vodohospodářské konference v chorvatském Svetem Martinu na Muri. Pořádalo ji Ministerstvo lesů a vod Chorvatska ve spolupráci s CzechTradem a českým obchodním radou v Chorvatsku. Konference se zúčastnilo na 500 odborníků.

  

Business Point 2010 podpoří mezinárodní obchody

Již nyní jsou na veletrh Watenvi přihlášeny také firmy z Tchai-wanu, a to především z oborů čištění odpadních vod a úprava vody. Cílem jejich veletržní účasti je získání nových obchodních kontaktů a proniknout na trhy východní Evropy. Pro velký zájem v minulém ročníku se i letos uskuteční Business Point. Základem projektu jsou  předem rezervované a dohodnuté schůzky, jež slouží k výměně zkušeností i k navázání nových obchodních kontaktů. Jedná se o obchodní mise odborníků s rozhodovacími pravomocemi zejména ze států, které ještě čekají významné investice do vodního hospodářství, vodní a odpadové infrastruktury a ochrany životního prostředí. V minulém ročníku se podařilo přilákat obchodní delegace ze zemí východní Evropy, které jsou potenciálním trhem pro tuzemské firmy, například z Rumunska, Bulharska, Polska nebo Chorvatska. Projektu se také zúčastnily delegace z Francie, Španělska a Itálie. Šlo o představitele vodohospodářských oborů a státní správy, kteří zodpovídají za ekologii, vodohospodářství a protipovodňovou ochranu.

 

Tradiční vystavovatelé už potvrdili svoji účast

K účasti na veletrhu Watenvi se již přihlásila řada tradičních vystavovatelů, například FONTANA R, HAWLE ARMATURY, HOBAS CZ, Jihomoravská armaturka spol. s r.o., KSB - PUMPY + ARMATURY, LK Pumpservice, ONDEO Services CZ, REHAU, Siemens, VEOLIA VODA ČESKÁ REPUBLIKA, VOD-KA Litoměřice, WILO Praha a další.

 

Více informací naleznete na www.watenvi.cz


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
Bureau VeritasRENARDS dotační, s.r.o.
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist