Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Pozvánka na seminář PRÁVO ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ

20.06.2012  |  57× přečteno      vytisknout článek

akceKurz je zaměřen na seznámení se základními právními povinnostmi podniků v oblasti životního prostředí, výrazným akcentem na novinky v právní úpravě přijaté v roce 2011 a 2012.

Vážení přátelé,

zveme Vás na seminář určený k seznámení interních auditorů i dalších zájemců se základy právní úpravy oblasti životního prostředí.

Seminář je koncipován jako doplňující odborná příprava interních auditorů pro auditování systému EMS v podniku. Je zaměřen na praktické seznámení s aktuálními právními požadavky, tak jak byly stanoveny či novelizovány v roce 2011 a 2012.

Cílem semináře je poskytnout v přiměřeném časovém rozsahu ucelený výklad základních právních povinností a upozornit na rozdíly přijaté v minulých dvou letech a zaměřit se na novinky obsažené v připravovaných předpisech a nabídnout způsoby naplnění právních povinností v podnicích.

Písemné podkladové materiály týkající se probírané problematiky obdrží účastníci při prezenci.

lektor semináře:
Ing. Josef Marek, ředitel Pražského ekologického centra, environmentální poradce, manažer a auditor IMS

PROGRAM SEMINÁŘE

DOŠKOLENÍ AUDITORŮ EMS - PRÁVO ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ

13. července 2012 - pátek - Praha 6, Lužná 2a

08.45 - 09.00 Registrace účastníků
09.00 - 12.15 Přednášky - nové požadavky v oblasti ŽP
12.30 - 14.00 Přednášky, příklady, dotazy účastníků, diskuse, závěr.

Kurz je zaměřen na seznámení se základními právními povinnostmi podniků v oblasti životního prostředí, výrazným akcentem na novinky v právní úpravě přijaté v roce 2011 a 2012. Je vhodný především pro udržování a rozšiřování znalostí pracovníků podniků působících ve funkcích interních auditorů nebo zajišťujících systém EMS (ISO 14001) či EMAS (nařízení ES 1221/2009) v podniku. Kurz je vhodnou doplňující odbornou přípravou interních auditorů ve smyslu požadavků normy ISO 19 011:2012.

Především probíraná témata:

- hodnocení ekologické újmy a finanční zajištění,
- nová právní úprava ochrany ovzduší a zacházení s regulovanými látkami,
- hodnocení vlivů na životní prostředí,
- ohlašovací povinnosti, IRZ, ISPOP,
- nakládání s odpady, vedlejší produkty,
- nakládání s vodami, havárie a ohrožení vod.

INFORMACE PRO ÚČASTNÍKY

Cena semináře:
Vložné za 1 osobu: ............ 2.250,- Kč. Cena je stanovena jako smluvní.

Místo konání:
Prostory v objektu firmy ROYS s.r.o., Praha 6, Lužná 2a, 1. patro.

Doprava: metro trasa A, stanice Dejvická, a dále tramvaj č. 15, 20 a 26 do stanice nádraží Veleslavín a pak cca 10 minut pěšky (severně, pod výškovou budovu Shiran Tower). GPS souřadnice: 50°6'4.35"N, 14°20'36.794"E.

Ubytování a stravování s výjimkou občerstvení není zajišťonotváno. Na základě požadavku účastníka je možné zajisnottit rezervaci hotelového ubytování poblíž místa konání akce.

Pořadatel:
Ing. Josef Marek - PROEKO, Lužná 2a, 160 00 Praha 6 tel. a fax: 220 105 215, mobil: 737 738 433,
e-mail: marek-proeko@volny.cz


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
Bureau VeritasRENARDS dotační, s.r.o.
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist