Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

POLLUTEC 2010

09.09.2010  |  97× přečteno      vytisknout článek

SVĚTOVÝ LÍDR NA TRHU S PRODUKTY V OBLASTI ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ
30. listopadu - 3. prosince LYON EUREXPO

24. ročníku výstavy Pollutec se od 30. listopadu do 3. prosince 2010 v srdci průmyslového regionu Rhône-Alpes zúčastní 2400 vystavovatelů a více jak 75 000 návštěvníků z celého světa.

 
BUDE OBSAHOVAT NABÍDKU ZAŘÍZENÍ, TECHNOLOGIÍ A SLUŽEB PRO ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ
S NEJŠIRŠÍM ZÁBĚREM, MEZINÁRODNÍM ZASTOUPENÍM A TECHNOLOGICKOU VYSPĚLOSTÍ, JAKOU DNES LZE NAJÍT NA TRHU,
 
A PROTO JE POLLUTEC BEZPOCHYBY V CELOSVĚTOVÉM MĚŘÍTKU LÍDREM V TOMTO OBORU.
 
V době, kdy je úsilí o výkonnost klíčovou otázkou ve všech oborech činnosti, nabízí Pollutec představitelům průmyslu, místním samosprávám, profesionálům ve stavebnictví, zemědělcům, obchodníkům, pracovníkům v oboru distribuce a v poslední době také nákupčím v terciárním sektoru možnost seznámit se s veškerým zařízením, technologiemi a službami, které jsou dnes k dispozici na celé řadě trhů: zpracování odpadů, vodní hospodářství a čištění vod, vzduchu, výrobních lokalit a půd, ale také recyklace a zhodnocování, energie, řízení rizik a trvale udržitelné nákupy.
Pollutec se stal hojně navštěvovanou událostí v oboru, který zažívá rychlý růst a může se opřít o stále výraznější dynamiku v době, kdy je hledání ekologických řešení předmětem pozornosti ve všech oblastech: ekonomika, sociální věci a politika.
 
VODA, VZDUCH, ENERGIE, ODPADY
 
HLAVNÍ SMĚRY ROKU 2010 PRO ZCELA MIMOŘÁDNOU NABÍDKU
 
700 vystavovatelů a 40 000m^2 výstavní plochy věnované PRŮMYSLOVÝM POSTUPŮM A ČIŠTĚNÍ VOD: Pollutec dává stavebním firmám, průmyslníkům z potravinářského oboru, energetiky, chemie, farmaceutického průmyslu, elektroniky, strojírenství, metalurgie a místním samosprávám možnost seznámit se s co nejúplnější a nejmodernější nabídkou zařízení, technologií a služeb, které jsou v současné době na celosvětové úrovni. 
Povšimněte si tří důležitých bodů zaměřených na nové slibné technické postupy:stavební díla bez výkopových prací (usměrněné vrtání, kanalizace, renovace sítí...), energetická účinnost čerpadel (čerpadla, stavidla a kohoutky, variátory rychlosti a údržba) a konečně dešťová voda a autonomní čištění (systémy získávání dešťové vody, skladovací nádrže, okapy, jímky na sběr veškerých vod...).
 
Technická zařízení a služby pro sběr a zpracování ODPADŮ, ČIŠTĚNÍ, RECYKLACI A ZHODNOCENÍ jsou nadále silně zastoupeny díky 600 vystavovatelům, kteří budou mít k dispozici plochu 50 000 m^2. Technickým zařízením poskytne Pollutec 2010 ještě výsadnější místo než kdy jindy díky potvrzené účasti výrobců sběrných, čisticích a fekálních vozidel. V Lyonu také poprvé uvítají představitele zastupující veškerá odvětví dřevozpracujícího průmyslu, což je zásadní téma z hlediska rozvoje a zhodnocení odpadů pro energetické účely.
 
 ENERGETICKÁ NABÍDKA, která je klíčová pro investory ve stavební oblasti (průmyslníci, místní samosprávy nebo developeři) a dodavatele (projekční kanceláře, architekti, ovlivňovatelé..), je velmi rozsáhlá a bude se na ní podílet 150 vystavovatelů a více jak 500 řešení v oblasti energetické účinnosti budov, energetického mixu a udržitelné mobility.
Pollutec každoročně předkládá nabídku věnovanou specificky zařízením a technologiím pro analýzu, zpracování, čištění, ventilaci a filtrování VZDUCHU. Ročník 2010 zejména zdůrazňuje kvalitu vzduchu uvnitř budov a zahajuje diskusi s partnery na téma rovnice: "Zdraví/Vzduch/Energie", která vyvolává řadu otázek v době, kdy se usiluje o energetickou účinnost za každou cenu.
 
Mezi navrhovanými novinkami v tomto ročníku bude TEMATICKÝ OKRUH << INOVACE, VÝZKUM A FINANCOVÁNÍ >>, který umožní shromáždit institucionální činitele, laboratoře, póly konkurenceschopnosti, start-up společnosti a finanční organizace kolem společného cíle : zhodnotit a povzbudit výzkum a přínosné francouzské a mezinárodní technické postupy, zdroj inovace a pokroku pro životní prostředí.
 
 
MEZINÁRODNÍ PŘÍLEŽITOSTI VÝLUČNĚ ZASTOUPENÉ NA VELETRHU POLLUTEC
CELOSVĚTOVÁ NABÍDKA, MEZINÁRODNÍ ÚČAST
 
Nabídnout mezinárodní účast nesrovnatelně rozmanitého obsahu díky 30% mezinárodních vystavovatelů ze 42 zemí a reagovat na očekávání návštěvníků z celého světa, to jsou hlavní výhody, které poskytuje Pollutec.
Mezinárodní nabídka salónu se stále rozvíjí, svou účast už potvrdily významné země zaměřené na čisté technologie "cleantech", a to zejména Německo, ale i nové regiony, jako je Švédsko a USA, Japonsko; poprvé bude v Lyonu zastoupena také Indie, Korea, Dánsko, Hong Kong a Čína...
 
"Ekotechnologická" budoucnost USA
Toto "technologické okénko", které se bude konat ve spolupráci s americkým velvyslanectvím, má za cíl ukázat špičkové techniky v oblasti životního prostředí, na jejichž vývoji se v současné době pracuje v USA v tak prioritních oblastech, jako jsou energetika a zpracování vody. Při této příležitosti se v americkém pavilónu soustředí asi desítka středisek excelence a nejdůležitější clustery, které budou zastupovat zástupci průmyslových podniků, kteří se zúčastní obchodních schůzek připravených partnery veletrhu.
 
Čestný host: Chile
Po Brazílii (2006) a Mexiku (2008) bude tentokrát čestným hostem Chile, neboť Latinská Amerika je region, v němž má Evropa v celosvětovém měřítku skutečně zajímavé obchodní příležitosti v oblasti životního prostředí, což se také odráží na této prioritě veletrhu.
Z tohoto důvodu a ve snaze realizovat projekty meziobecního rozsahu bude mít několik delegací z prostředí chilské místní samosprávy příležitost setkat se s francouzskými místními zastupiteli, zatímco představitelé chilského těžkého průmyslu se budou chtít seznámit s technologiemi, které v oblasti životního prostředí používají evropští aktéři.
 
B2fair
Mezinárodní setkání B2fair Pollutec 2010, úplná novinka na veletrhu Pollutec, má především za cíl napomáhat spolupráci v oblasti velkých tematických okruhů, jako je voda, odpady nebo energie.
 
 
4. ROČNÍK BUY&CARE, VELETRHU UDRŽITELNÉHO ZÁSOBOVÁNÍ
Buy&Care bude zastupovat 130 vystavovatelů souběžně s veletrhem Pollutec a více jak 8000 nákupčím z veřejného nebo soukromého sektoru předloží nabídku výrobků a služeb, které mají skutečný ekologický a/nebo sociální význam, vyhovují požadavkům na úřední ekologickou známku nebo jsou uznávány z hlediska ekologické koncepce. Veletrh, který se těší podpoře mnoha partnerů, prožívá velký rozmach.
 
 
A NA PROGRAMU JSOU STÁLE... KONFERENCE, CENY A ODMĚNY
 
Jako každoročně uspořádají partneři a vystavovatelé na 300 přednášek, které obohatí tuto platformu pro výměnu zkušeností a zdůrazní hlavní tematické okruhy veletrhu, aby se tak uspokojila rostoucí poptávka po informacích, odborných a předepsaných školeních.
Ceny a odměny za rok 2010 (cena "Entreprises et environnement", tj. Podniky a životní prostředí), evropská cena za inovace v oblasti životního prostředí (EEP Awards), cena za "inovační technické postupy pro životní prostředí a mosty mezi výzkumem a průmyslem" vyhodnotí nejlepší inovace uznané odborníky v daném oboru.
 
 
VÍCE INFORMACÍ...
 
Evropská cena za inovace v oblasti životního prostředí (EEP Awards 2010)
Organizátor: European Environmental Press (EEP)
Kontakt: sec@eep.org
 
Cena Podniky a životní prostředí (Entreprises et Environnement 2010, PEE)
Organizátor: Ministerstvo pro životní prostředí, energetiku, udržitelný rozvoj a mořské zdroje/ADEME
Kontakt: Thomas MAHIAS - sdružení Orée
Tel.: +33 (0)1 48 24 04 00
Email: prix-ee@oree.org
 
Cena za inovační technické postupy pro životní prostředí a mosty mezi výzkumem a průmyslem 2010
Organizátor: ADEME
Kontakt: Alain DELAMETTE
Tel.: +33 (0)6 80 18 33 34
Email: alain_delamette@hotmail.com nebo recherche-industrie@hotmail.fr
 
Odměna za ekologickou koncepci stánků
Organizátor: ADEME / Pollutec
Kontakt: Bruno CHRETIEN
Tel.: +33 (0)2 41 91 40 63
Email: bruno.chretien@ademe.fr
 
 
 
 
Kontakt v ČR :
ACTIVE COMMUNICATION Praha, tel. 222 518 587, info@francouzskeveletrhy.cz, www.francouzskeveletrhy.cz
 


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
Ekologický oskar
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist