Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Pozvánka na mezinárodní konferenci BIOMASA & ENERGETIKA 2010

13.09.2010  |  86× přečteno      vytisknout článek

akceLetošní ročník konference, kterou pořádá České sdružení pro biomasu CZ Biom, se bude zabývat současnými trendy i problémy spojenými s využitím biomasy a naváže tak na předchozích 14 ročníků konference.

Kromě domácích přednášejících z podnikatelského sektoru a zástupců státní správy také vystoupí 5 zahraničních hostů.

Konferenci zahájí rektor České zemědělské univerzity v Praze prof. Jiří Balík, na kterého naváží s úvodními přednáškami prezident Evropské asociace pro biomasu AEBIOM pan Heinz Kopetz s tématem kritérií udržitelnosti biomasy, které jsou novým regulačním a hodnotícím prvkem ze strany EU, a posledním vývojem na poli legislativy ve vztahu k OZE v EU. Pokračovat bude předseda CZ Biom pan Jan Habart se stručným shrnutím legislativního vývoje na domácí půdě a aktuálním rozvojem a trendy v oblastech využití biomasy a bioplynu v České republice.

V další části bude následovat tematický blok zahraničních projektů, kde své příspěvky přednesou zástupci velkých zahraničních společností zabývajících se výrobou energie z biomasy Vattenfall Europe Resource Management, Stora Enso Wood Products (Polsko) a TAURON Polska Energie SA. Jedná se o společnosti provozující velké teplárny a elektrárny využívající biomasu v režimu čistého spalování i spoluspalování s fosilními palivy.

Následná část se bude věnovat získávání energie formou mechanicko-biologické úpravy (MBÚ) komunálního odpadu, ve kterém je biomasa zastoupena 50 až 60 % obsahu. Tematický blok otevře ředitel Asociace zpracovatelů MBÚ v Německu pan Michael Balhar s popisem úspěšných projektů MBÚ v Evropě a možností dalšího rozvoje a investičních příležitostí. Dalšími tématy v tomto bloku bude financování projektů MBÚ v České republice a výroba bioplynu z komunálního odpadu.

V tradičním bloku věnovaném legislativě a dotacím vystoupí s obsáhlejší přednáškou místopředseda Energetického regulačního úřadu pan Blahoslav Němeček s představením nových výkupních cen pro biomasu a bioplyn na rok 2011 a s popisem zásadních legislativních změn a dopadů na projekty OZE v Zákoně o podpoře výroby elektřiny z OZE a souvisejícím Národním akčním plánem pro OZE. Na to naváže přednáška, která popíše hlavní bariéry novely legislativy vztahující se k OZE pro rozvoj výroby energie z biomasy a bioplynu z pohledu firem a neziskových organizací. Další příspěvek se bude věnovat dotacím na založení porostů rychle rostoucích dřevin v roce 2011 a zároveň uvede závěrečný tematický blok konference.

Poslední skupina přednášek se zaměří na pěstování energetické biomasy. Budou zde představeny zkušenosti se zakládáním, péčí a sklizní z pravděpodobně největší a nejstarší účelově provozované plantáže křídlatky v České republice. Probírána bude otázka invazity této pozoruhodné plodiny, která dosahuje výnosů při standardních podmínkách okolo 20 tun sušiny na hektar. Na to naváže skupina přednášek o rychle rostoucích dřevinách a možnostech jejich pěstování na kontaminovaných půdách.

Datum konference: úterý 23. listopadu 2010 od 9:00 hod.

Místo konání: Praha 6 - Suchdol; AULA České zemědělské univerzity, Kamýcká 129

Přihlášky: na webu www.biom.cz, email: sekretariat@biom.cz, tel.: 604 856 036

Podrobný rozpis přednášek: http://biom.cz/cz/akce/biomasa-amp-energetika-2010


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
Ekologický oskar
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist