Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Výstava SOLAR PRAHA nově v Letňanech a již za dveřmi!

02.02.2012  |  245× přečteno      vytisknout článek

solarJiž od doby svého vzniku v roce 2005 je výstava SOLAR PRAHA (dříve známá pod jménem Úspory energií a obnovitelné zdroje) předním místem, kde se setkávají všichni zájemci o alternativní zdroje a úspory energií.

Tento rok proběhne nově v prostorách PVA EXPO PRAHA v Letňanech ve dnech 8. - 11. 2. 2012. Ačkoliv postoj české vlády k obnovitelným zdrojům energie se v současnosti vyznačuje určitou nejistotou, zájem o různé metody úspor energií je vyšší než kdy dříve. Tuto situaci reflektuje i výstava Solar Praha a je již nyní jasné, že i tento rok přinese svým návštěvníkům mnoho nových podnětů, produktů a technických řešení.
8. specializovaná výstava o alternativních zdrojích a úsporách energií Solar Praha proběhne od středy 8. 2. do soboty 11. 2. vždy od 10 do 18 hodin souběžně se 14. veletrhem Střechy Praha a 7. veletrhem dřevostaveb ForWood.

Záštitu nad veletrhy Solar Praha a Střechy Praha převzalo MPO, MŽP, ČKAIT, ČVUT Praha a VUT Brno fakulta stavební, Svaz podnikatelů ve stavebnictví (SPS). Dalšími partnery jsou Asociace výrobců minerální izolace, Cech KPT ČR, redakce časopisu Střechy-Fasády-Izolace,  portál TZB-info, Izolace.cz a další.

Novinkou je rozšíření a zpřehlednění nomenklatury výstavy SOLAR PRAHA. Nyní je z ní lépe patrné, že se jedná o výstavu specializovanou na všechny alternativní zdroje energie, tedy nejen na fotovoltaiku a solární termiku, ale nomenklatura zahrnuje i větrné elektrárny, využití biomasy, kogeneraci, tepelná čerpadla a akumulaci vyrobené energie. Samostatným bodem jsou pak Úspory energie.

solarSolar Praha nemá ambice být jenom velkou reklamní plochou a proto je pro návštěvníky připravena řada dalších doprovodných aktivit, množství odborných přednášek těch nejpovolanějších odborníků na problematiku alternativních zdrojů energie u nás. Jmenovat lze např. přednáškový blok Solární teplo ze střechy, který proběhne v pátek 10.2. ve 13:00 hodin. Garantem přednáškového bloku je docent Tomáš Matuška z Ústavu techniky prostředí ČVUT v Praze, který si zároveň připravil i velice aktuální příspěvek o stavu trhu, legislativy a trendů sluneční energie. Koho zajímají přímo případy z praxe, jistě ocení trojici přednášek Instalace solárních kolektorů do střech pana Jiřího Kaliny, Integrace Solárních kolektorů do střech, při níž Jiří Hrádek promluví o průběhu montáže a předvede ukázky z realizace na různých typech střech a nakonec příspěvek Využití optických rastrů v architektuře rovněž s ukázkami realizací. Z trochu jiného ovšem velmi důležitého soudku je přednáška pana Lukáše Emingera Ekonomika využití solárního tepla, kde zazní téma investiční nákladů, provozních úspor a především návratnosti solárních soustav.

Zazní aktuální informace z úst zástupců Ministerstva průmyslu a obchodu o legislativních změnách v oblasti alternativních zdrojů energie (novela zákona č. 406 /2000 Sb., o hospodaření energií, náhrada současné vyhlášky č. 148/2007 Sb., o energetické náročnosti budov, novou vyhláškou...). O minerální izolaci jako materiálu pro zvyšující se požadavky na energetickou náročnost budov promluví Ing. arch. Marcela Jonášová z Asociace výrobců minerální izolace.

Na sobotu je přichystána řada přednášek zaměřená na širokou veřejnost, kde vystoupí například zástupce Centra pro obnovitelné zdroje a úspory energie EkoWATT. Zástupce České fotovoltaické asociace pan Tomáš Baroch připravil atraktivní příspěvek na téma porovnání výhodnosti využití alternativních zdrojů energie (fotovoltaika, solární termika, kogenerace a tepelná čerpadla).

Podnětná  bude i přednáška o snižování energetické náročnosti budov s využitím tepelných čerpadelRomana Šobra z Asociace pro využití tepelných čerpadel. 

Profesionálové z oblasti izolace si jistě nenechají ujít již třináctý ročník odborné konference IZOLACE pořádané společností A.W.A.L.

Je potěšující vidět, že i přes legislativní problémy je na scéně obnovitelných energií v naší zemi stále živo, jak dokazuje i slibný nástin veletrhu Solar Praha. Jedná se rozhodně o akci, kterou by si ani tento rok neměl nechat ujít žádný příznivec alternativních energií. Tak tedy na viděnou v Letňanech!


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
Ekologický oskar
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist