Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

SOLAR PRAHA 2012 - další ročník výstavy o úsporách energií a obnovitelných zdrojích přinese mnoho zajímavého

20.12.2011  |  143× přečteno      vytisknout článek

prahaJiž osmá specializovaná výstava Solar Praha proběhne v termínu 8. - 11. 2. 2012 nově v prostorách PVA EXPO PRAHA Letňany. Tradiční bude souběh s veletrhem Střechy Praha. Novinkou je souběh termínu i s veletrhemForWood zaměřeným na dřevostavby. Těšit se můžete na bohatý doprovodný program.

Specializovaná výstava Solar Praha se během sedmi let své existence stala místem každoročního setkávání špičkových odborníků z oblasti obnovitelných zdrojů energie,  výrobců a dodavatelů komponent, zařízení a služeb z tohoto oboru s širokou veřejností.
Záštitu nad veletrhy Solar Praha a Střechy Praha převzalo MPO, MŽP, ČKAIT, ČVUT Praha fakulta stavební a Svaz podnikatelů ve stavebnictví (SPS). Dalšími partnery jsou Asociace výrobců minerální izolace, Cech KPT ČR, redakce časopisu Střechy-Fasády-Izolace, portál TZB-info, Izolace.cz a další.
Novinkou je rozšíření a zpřehlednění nomenklatury výstavy SOLAR PRAHA. Nyní je z ní lépe patrné, že se jedná o výstavu specializovanou na všechny alternativní zdroje energie, tedy nejen na fotovoltaiku a solární termiku, ale nomenklatura zahrnuje i větrné elektrárny, využití biomasy, kogeneraci, tepelná čerpadla a akumulaci vyrobené energie. Samostatným bodem jsou pak Úspory energie (tzn. Nízkoenergetické a pasivní domy, úsporné spotřebiče, žárovky atd). 
V rámci doprovodného programu je pro návštěvníky připraveno několik přednáškových bloků s užitečnými informacemi. Zazní aktuální informace z úst zástupců Ministerstva průmyslu a obchoduo legislativních změnách v oblasti alternativních zdrojů energie (novela zákona č. 406 /2000 Sb., o hospodaření energií, náhrada současné vyhlášky č. 148/2007 Sb., o energetické náročnosti budov, novou vyhláškou...). O minerální izolaci jako materiálu pro zvyšující se požadavky na energetickou náročnost budov promluví Ing. arch. Marcela Jonášová z Asociace výrobců minerální izolace. Zazní mnoho dalších příspěvků na téma úspor energií.
Dalším podnětnou částí programu bude i seminář Solární teplo ze střechy, který sevěnuje využití solárních tepelných kolektorů v ČR, současným trendům jak v oblasti výzkumu a vývoje, tak legislativy, norem pro zkoušení a certifikaci, možnostem instalací solárních soustav v rodinných a bytových domech, integraci solárních kolektorů do konstrukce střech, efektivnímu využití pláště budov pro různé účely (produkce tepla, osvětlení, aj.), využití optických rastrů a ekonomice využití sluneční energie v současné době. Garantem tohoto bloku jeDoc. Ing. Tomáš Matuška, Ph.D. z Ústavu techniky prostředí ČVUT v Praze.
 
Zástupce České fotovoltaické asociace pan Tomáš Baroch připravil atraktivní příspěvek na téma porovnání výhodnosti využití alternativních zdrojů energie (fotovoltaika, solární termika, kogenerace a tepelná čerpadla).
Pozornost každého, kdo se chystá k jakýmkoliv stavebním úpravám domu ať již z hlediska zavádění energeticky úsporných řešení či z jiného důvodu, jistě přitáhne možnost konzultovat svůj projekt v rámci Stavebníhoporadenského centra. Garantem a provozovatelem tohoto projektu je Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě (ČKAIT). Stánek poradenského centra bude k dispozici po celou dobu veletrhu a navštívit jej může opravdu každý. Dotazy bude zodpovídat a konzultovat každý den 5 až 6 nezávislých odborníků z nejrůznějších oborů stavebnictví, od stavebních technologií a provádění staveb, způsobů financování, přes vady staveb a udržování střešních krytin až po energetiku budov a snižování jejich energetické náročnosti a právní předpisy. Proto neváhejte, připravte si dotazy a navštivte bezplatné poradenské stavební centrum na veletrhu Střechy Praha a Solar Praha.


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
RENARDS dotační, s.r.o.
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist