Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

EnviroPRO - novinka v pojištění environmentálních škod

06.01.2010  |  339× přečteno      vytisknout článek

Zpřísňující se legislativa v oblasti ochrany životního prostředí představuje pro firmy zvýšené riziko dodatečných nákladů, spojených s prevencí či sanací ekologických škod...

Tlak na ochranu životního prostředí posiluje i rostoucí zájem veřejnosti a nová pravidla daná evropskou směrnicí 2004/35/EC, implementovaná do českého právního řádu Zákonem č. 167/2008 Sb. "O předcházení ekologické újmě a o její nápravě a o změně některých zákonů".

Tento Zákon nově definuje celou řadu pojmů jako např. "ekologická újma" a upravuje práva a povinnosti osob při předcházení ekologické újmě a při její nápravě, došlo-li k ní nebo hrozí-li bezprostředně na chráněných druzích volně žijících živočichů či planě rostoucích rostlin, na přírodních stanovištích, na vodě nebo půdě. V §14 dále Zákon ukládá definovaným provozovatelům povinnost finančního zajištění; přesto, že účinnost tohoto paragrafu je odložena k 1.1.2013 je nutno podotknout, že zákon jako celek nabyl účinnosti již v létě roku 2008 a tedy již déle než rok činí provozovatele za případnou ekologickou újmu odpovědným.

Z hlediska pojištění je dosud odpovědnost ve vztahu k ekologickým škodám řešena jen okrajově, obvykle na bázi tzv. "náhlých a neočekávaných škod", což však neodpovídá současné legislativní situaci ani reálným podnikatelským rizikům. Zajímavou alternativou na trhu se tak stává nový produkt EnviroPRO, kterým pojišťovna CHARTIS reaguje na evropskou směrnici a nabízí možnost rozšířeného krytí, které plně koresponduje s požadavky Zákona č.167/2008 Sb. a pokrývá širokou paletu rizik:

o    Škoda vyplývající jak z náhlého a neočekávaného znečištění tak i z postupného znečištění
o    Škoda na zdraví a věcná škoda, způsobená třetím osobám v důsledku znečištění
o    Náprava/sanace ekologické újmy dle zákona č. 167/2008 Sb.
o    Náklady na realizaci preventivních opatření
o    Náklady právního zastoupení
o    Náklady na realizaci nápravných opatření

Pojistný produkt EnviroPRO je zvláště vhodný pro malé a střední zdroje znečištění jako např. čističky odpadních vod, laboratoře, skládky, menší a středně velké výrobní firmy, skladovací areály, správci nemovitostí apod. EnviroPRO překvapí i svou dostupností, kdy pro sjednání smlouvy postačuje ve většině případů vyplnění krátkého dotazníku.

V případě složitějších environmentálních rizik, může pojišťovna CHARTIS nabídnout klientům řešení na míru jejich potřebám a pokrýt tak, při poskytnutí dodatečných informací, např. i rizika:

o    Škody vyplývající z již existujících avšak dosud neznámých podmínek znečištění
o    Pojištění přerušení provozu
o    Odpovědnost za ekologické škody v souvislosti s přepravou
o    Odpovědnost za ekologické škody v souvislosti se stavební montáží (včetně subdodavatelů)
o    Odpovědnost za ekologické škody v souvislosti se sanací starých ekologických zátěží


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
REO AMOS, spol. s r.o.
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist