Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

VZ - Šetření v zemědělských podnicích a návazné vyhodnocení provozu složišť tuhých statkových hnojiv

04.04.2012  |  44× přečteno      vytisknout článek

VZ - Šetření v zemědělských podnicích a návazné vyhodnocení provozu složišť tuhých statkových hnojiv

Název:
Šetření v zemědělských podnicích a návazné vyhodnocení provozu složišť tuhých statkových hnojiv
Číslo jednací:
6VZ13867/2012-14132
Evidenční číslo v IS VZ-US:
7202012010935
Stav zadávacího řízení:
Zadávací řízení probíhá

Místo plnění:
Česká republika
Název zadavatele:
Ministerstvo zemědělství
Organizační jednotka:
Úsek pro společnou zemědělskou a rybářskou politiku EU

Druh řízení:
Otevřené řízení
Druh veřejné zakázky:
Veřejná zakázka podlimitní
Způsob zadání:
Výzva
Předmět veřejné zakázky:
Služby
Předpokládaná hodnota:
3 150 000 Kč (bez DPH)


Stručný popis zakázky:
A. Aktualizace šetření provedeného v letech 2004 - 2011 o vybrané podniky v oblastech se zvýšenými koncentracemi dusičnanů v povrchových vodách i mimo zranitelné oblasti a o vybrané podniky provozující bioplynové stanice.
B. Zajištění metodického proškolení pracovníků zajišťujících sběr dat v terénu. Seznámení terénních pracovníků se sestavením SW pro jednotné shromažďování podkladových dat a regionální rozčlenění sledovaného území.
C. Výběr vhodných podniků naplňujících statistický vzorek vypovídající stanovení dopadů pro vymezené zranitelné oblasti dusíkem (dále "ZOD") - bude provedeno ve spolupráci s pověřenými pracovníky MZe.
D. Zjištění údajů o hospodaření za rok 2011 (viz příloha výzvy č. 1) u vybraných 250 zemědělských podnikatelů dle stanoveného vzorku, zapracování těchto údajů dotazníků v elektronické formě.
E. Výběr vhodných podniků naplňujících statistický vzorek vypovídající stanovení dopadů pro vymezené ZOD v kombinaci s ekologickým způsobem hospodaření - bude provedeno ve spolupráci s pověřenými pracovníky MZe.
F. Zjištění údajů o hospodaření za rok 2011 (viz příloha výzvy č. 1) u vybraných 150 ekologicky hospodařících zemědělských podnikatelů, zapracování těchto údajů do dotazníků v elektronické formě.
G. Shromáždění získaných údajů dle bodu D a F od proškolených pracovníků a po jejich ověření jejich zapracování do elektronické databáze kompatibilní s datovými zdroji časové řady 2004 - 2011.
H. Zpracování studie týkající se problematiky hospodaření ve zranitelných oblastech v souvislosti s požadavky Vodní rámcové směrnice (2000/60/ES). Studie bude obsahovat popis řešení a vyhodnocení výsledků šetření dle bodů A. - G. (konvenční hospodaření, ekologický podnik, provoz bioplynové stanice).
I. Prezentace průběžných výsledků. Řešitel svolá v 7/2012 a 10/2012 setkání se zadavatelem, kde bude postup při zhotovování díla prezentován.
J. Odběr a analýza půdních vzorků (Nmin, případně K, P) v místech vybraných složišť sledovaných v roce 2011, odběr a analýza plodin (N, P), které jsou na místech původních složišť pěstovány, porovnání stavu Nmin, P, K v půdě s rokem 2010 (cca 30 složišť - seznam složišť a data získaná v roce 2010 poskytne zhotoviteli objednatel).
K. Odběr a analýza půdních vzorků (Nmin, případně K, P) pod právě rozvezenými složišti (cca 10 složišť navržených zhotovitelem v předložené nabídce).
L. Odběr a analýza půdních vzorků (Nmin, případně K, P) okolo nových složišť (cca 35 složišť navržených zhotovitelem v předložené nabídce), dle specifikace:
a. kritéria výběru dle původu chlévské mrvy/hnoje:
i. ovce, kozy, drůbež (cca 18 složišť)
ii. skot (dojnice) při stlaní nad 5 kg/DJ/den (cca 17 složišť)
b. rozsah a zaměření sledování podle situace:
i. podrobné plošné zmapování okolí složišť (půdní vzorky z okolní plochy) při zjevném zatížení části pozemku dlouhodobým ukládáním hnoje
ii. zjištění plochy (délka a šířka) odtokových stop hnojůvky na spádnicích od složišť, vzorkování půdy na Nmin v šíři odtokové stopy
iii. analýza odtékající hnojůvky a odhad objemu hnojůvky v útvarech (louže, odtokové rýhy) za účelem kvantifikace N ve hnojůvce
M. Zpracování databáze podkladů pro vyhodnocení možných dopadů na kvalitu vody.

eagri.cz


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
REO AMOS, spol. s r.o.
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist