Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

TECHAGRO, SILVA REGINA, ANIMAL-VETEX 2010 - veletržní trojlístek slibuje opět velkolepou podívanou

07.12.2009  |  257× přečteno      vytisknout článek

Navzdory probíhající hospodářské krizi se jeví prognózy trojlístku agrárně zaměřených veletrhů pozitivně.

Odborné asociace sdružující hlavní vystavovatele potvrdily spolupráci s brněnskou veletržní správou. Rozsah veletrhu v oblasti zemědělské,  lesnické i veterinární techniky tak zůstane zachován a brněnský areál se koncem března zaplní technologiemi, stroji, příslušenstvím i živými exponáty.  Firmy využijí příležitost po dvou letech prezentovat své novinky a služby desetitisícům návštěvníků z tuzemska i zahraničí.
Komplex veletrhů se bude konat v Brně ve dnech 21. až 25. března 2010. Jde o 11. mezinárodní veletrh zemědělské techniky TECHAGRO, 11. mezinárodní lesnický a myslivecký veletrh SILVA REGINA a 10. mezinárodní veterinární veletrh ANIMAL VETEX.  Minulého ročníku v roce 2008 se zúčastnilo 758 vystavovatelů ze 20 zemí a  trojlístek veletrhů navštívilo více než 93.000 návštěvníků z 51 zemí.

Dovozci techniky veletrh opět podpoří
Veletrh TECHAGRO vždy úzce spolupracoval se Sdružením dovozců zemědělské techniky (SDZT). Nejinak tomu bude i v příštím roce. Vyplynulo to z jednání zástupců Veletrhů Brno s vedením SDZT, které sdružuje přední vystavovatele veletrhu. " Naše sdružení se rozhodlo mezinárodní veletrh zemědělské techniky TECHAGRO 2010 podpořit a doporučit svým členům účast," potvrdil Ing. Petr Král, předseda Sdružení výrobců zemědělské techniky.  Organizace, jejíž vznik se datuje do roku 1994, zastupuje své členy ve věcech společného zájmu a to především ve vztahu ke státním orgánům, jiným sdružením, zemědělské veřejnosti a dalším subjektům. Jedná se jak o legislativu, tak výměnu informací a zkušeností i účasti v rámci výstavních a předváděcích akcí. Sdružení se také významně podílí  na zpracování statistických dat o prodeji zemědělské techniky v České republice. Mezi významné členy sdružení, kteří již potvrdili svoji účast na TECHAGRu patří AGRALL zemědělská technika, AGRI CS, AGROFERT, AGROTEC, AUSTRO DIESEL, BV-TECHNIKA, CIME, DEUTZ-FAHR AUSTRIA, KVERNELAND CZECH, LEMKEN CZECH, LUKROM ZLÍN, MANATECH, MOREAU AGRI, RCG- AGROMEX, SOME, P&L, PEKASS, STROM PRAHA, UNICOM AGRO, UNIMARCO  a další.
V byznysu je třeba uvažovat dlouhodobě
Je nesporné, že ekonomická situace zasáhla také zemědělce a zabrzdila na čas investice do nákupu zemědělských strojů. Podle slov ředitele sekretariátu Asociace zemědělské a lesnické techniky (AZet) Dušana Benži v polovině roku 2009 prodeje zemědělské techniky klesaly celosvětově, v České republice pokles činil přibližně třicet procent oproti předchozímu roku. Do budoucích let je však potřeba nahlížet optimisticky. Proto i AZet dlouhodobě spolupracuje s veletrhy TECHAGRO a SILVA REGINA a významně se podílí na jejich kvalitě. Čím renomovanější a kvalitnější akce, tím efektivněji se zúročí účast vystavovatelů. Z českých výrobců se brněnské výstavy zúčastní např. AGRIO moderní zemědělské služby, AGROMEGA, AGROSTROJ Pelhřimov, FARMET Česká Skalice, LASKI, MGM, RAVAK, SMS Rokycany, ZDT a samozřejmě ZETOR.

Ještě je možné se přihlásit
Pořadatelé vyhověli zájmu vystavovatelů a posunuli termín uzávěrky přihlášek na konec listopadu 2009. Oficiálním termínem přihlášek však příležitosti nekončí, pořadatelé očekávají zájem vystavovatelů i po této době.  Z dosavadní  odezvy je jasné, že na veletrhu nebudou opět chybět významné značky domácí i zahraniční výroby. Prezentovat se zde budou výrobci, dovozci a distributoři zemědělské techniky, krmiv, veterinární techniky, lesnické techniky, loveckých zbraní a potřeb pro myslivost. Také drobní prodejci zemědělských, lesnických, mysliveckých a veterinárních potřeb využívají příležitost jednou za dva roky prezentovat své výrobky na prestižní mezinárodní akci.
Novinky v roce 2010
Veletrhy nabídnou vedle expozic firem i zajímavý a přínosný odborný program. Společným tématem pro veletrh SILVA REGINA a TECHAGRO bude Biomasa jako obnovitelný zdroj energie. V roce 2010 se zaměří poprvé i na výměnu mezinárodních zkušeností v oblasti regionální energetické soběstačnosti s využitím biomasy. Přednášky o dotacích, podporách a legislativě v zemědělství i lesnictví přinesou návštěvníkům řadu aktuálních informací. Velké překvapení připravují organizátoři milovníkům myslivosti - Světovou výstavu vývoje myslivosti a lovectví, která připomene stoleté jubileum světové výstavy z Vídně. Na své si přijdou i milovníci hospodářských zvířat při tradiční přehlídce.

Středoevropský veterinární kongres přinese nové příležitosti a perspektivy
Pod záštitou Veterinární a farmaceutické univerzity Brno, Komory veterinárních lékařů ČR a SR a Státní veterinární správy ČR proběhne v Kongresovém centru Středoevropský veterinární kongres. V pořadí čtvrtý ročník prestižní mezinárodní akce nabídne v dnešní době obzvláště zajímavá a diskutovaná témata. Dne 23.března se zaměří na antibiotickou politiku, nové příležitosti uplatnění veterinární profese a role obchodních řetězců v bezpečnosti potravin. Druhý den kongresu, 24.března, bude věnován welfare zvířat, ekonomické perspektivě živočišné výroby a firemním workshopům farmaceutických společností. Kongres je pořádán v průběhu mezinárodního veterinárního veletrhu ANIMAL VETEX.


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist