Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Na TECHAGRO pro obchod, inspiraci i zábavu

29.01.2010  |  115× přečteno      vytisknout článek

Na své si kromě zemědělců přijdou také odborníci a zájemci o biomasu a v neposlední řadě i myslivci a milovníci zvířat.

Mezinárodní trojlístek veletrhů TECHAGRO, ANIMAL VETEX a SILVA REGINA nabídne návštěvníkům brněnského výstaviště nejnovější technologie, výrobky a služby pro zemědělství, lesnictví, chovatelství, veterinářství a zpracování biomasy. Na své si zde 21.-25. března přijdou také myslivci a milovníci zvířat. Veletržní komplex zaplní celý areál včetně nejmodernější haly P. Během pěti dnů přinese nabídku několika set firem a zajímavý program plný nových užitečných informací.

Komplex veletrhů zahrnuje 11. mezinárodní veletrh zemědělské techniky TECHAGRO, 11. mezinárodní lesnický a myslivecký veletrh SILVA REGINA  a 10. mezinárodní veterinární veletrh ANIMAL VETEX.
Souběžně s agrárním trojlístkem proběhne v areálu SVĚTOVÁ VÝSTAVA VÝVOJE MYSLIVOSTI A LOVECTVÍ a také mezinárodní výstava rybářských potřeb s názvem RYBAŘENÍ. Tyto dvě akce zaplní zadní část výstaviště - pavilon Z a částečně pavilon P a potrvají o tři dny déle, tedy do 28. března.
 
Rozsah agrárních výstav bude srovnatelný s rekordním posledním ročníkem 2008, obsazená výstavní plocha činí více než 60.000m2. Největší podíl - přibližně 70% výstavní plochy i počtu vystavovatelů tvoří veletrh TECHAGRO s širokou nabídkou zemědělské mechanizace. Lesnická technika veletrhu SILVA REGINA má své tradiční místo na venkovních plochách v okolí pavilonů K, Z, F a P. Dodavatele technologií a výrobků pro živočišnou výrobu, veterinární techniky najdou návštěvníci v pavilonech A2 a G2. Veletržní areál zaplní nejen technologie, ale také hospodářská zvířata z nejlepších moravských chovů skotu (holštýnský, český strakatý i masný skot), ovcí, koz a prasat. Výstavu hospodářských zvířat čítající okolo 100 kusů najdeme v pavilonu H a na venkovní ploše u tohoto pavilonu.
Nebudou chybět ani koně, kteří jsou připraveni svézt nejmenší návštěvníky. Farma John Deere bude u pavilonu Y na volné ploše A, vystřídá se zde kolem dvacítky koní. Mezi nimi miniaturní zmenšeniny koní (miniappaloosy) a majestátní kobové z brněnské ZOO, poníci zapřažení v bryčce či zástupci amerických westernových plemen. Puntíkaté appaloosy, strakatí painti i svalnatí quartem se představí v ukázkách soutěží v obratnosti, eleganci a rychlosti. Pro diváky bude připravena i možnost komunikačních her s koněm v kruhové ohradě - Equipoint.

Biomasa přinese inspiraci pro české farmáře i zástupce obcí
Téma Biomasa jako obnovitelný zdroj energie má na agrárních veletrzích svoji tradici. V letošním roce zde však poprvé půjde o mezinárodní konzultace na téma Energetická soběstačnost regionu. Společné fórum s odborníky z  Rakouska, Německa, Ceska a Slovenska má za cíl přinést výměnu zkušeností a inspiraci z již realizovaných úspěšných zahraničních projektů. Jedním z prezentovaných regionů bude např. rakouský Güssing, který je modelovým příkladem pro řešení optimalizace komplexního využití obnovitelných zdrojů energie na úrovni regionů.

O cenné zkušenosti se dále podělí odborníci z německé koordinační kanceláře pro obnovitelné zdroje C.A.R.M.E.N.  či  rakouská konzultační firma AGRAR Plus. Mezinárodní fórum proběhne  22. března a v další dny bude program biomasy rozdělen na lesnickou a zemědělskou část. V lesnické zazní např. téma zdroje dendromasy pro energetické účely, porovnání cen tepla a ostatních energií či příkladová studii provozu regionální kotelny. V zemědělské části půjde o diskutované téma využití bioplynových stanic, kompostování i pěstování fytomasy pro energetické účely. Důležitým tématem bude životaschopnost projektů a jejich kladná ekonomika. Po celou dobu budou probíhat také praktické ukázky zpracování biomasy a prezentace vystavovatelů.
"Doprovodný program Energetické využití biomasy je cíleně orientován k využití především českými farmáři, pracovníky zemědělských podniků, podniků odpadového hospodářství, příslušnými pracovníky orgánů státní správy a samosprávy obcí, měst a regionů, ale inspirativní může být i pro pracovníky agrárního a environmentálního segmentu strojírenství, souvisejících služeb, výzkumu a vývoje a všechny další, kteří se o problematiku obnovitelných zdrojů energie a energetického využití biomasy zajímají," uvedl jeden z garantů programu, prof. Ing. Jan Mareček, DrSc., vedoucího Ústavu zemědělské, potravinářské a environmentální techniky z Agronomické fakulty Mendelovy univerzity v Brně.
Unikátní výstava trofejí a loveckých zbraní přiláká desetitisíce lidí
Světová výstava vývoje myslivosti a lovectví Brno 2010 v pavilonu Z připomene stoleté jubileum světové výstavy z Vídně. "Na veletrhu budou poprvé vystaveny vzácné sbírky zbraní a mysliveckých doplňků z depozitářů mysliveckých muzeí i ucelená Sallačova sbírka jelenovitých. Návštěvníci Světové výstavy vývoje myslivosti a lovectví poprvé zhlédnou mezinárodní soutěž studentů v mysliveckém troubení a vábení jelenů, kterou pořádá FLD ČZU v Praze," uvedl Jiří Macháček z České zemědělské univerzity v Praze, jeden z hlavních organizátorů výstavy.  Výstava představí vývoj myslivosti a lovectví za uplynulých 100 let, bude se věnovat prezentaci vývoje myslivecké legislativy, hodnocení trofejí, chovu zvěře, zbraní, střeliva, lovecké optiky, odívání, umění, mysliveckého školství a vědy v České republice i dalších zemích světa. V rámci Světové výstavy vývoje myslivosti a lovectví představí na brněnském výstavišti své sbírky Národní zemědělské muzeum Praha. Jeho mimopražské pracoviště Muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství z loveckého zámku Ohrada jej bude na výstavě reprezentovat bohatou expozicí.  Mimořádně atraktivní bude ukázka trofejí z tzv. Sallačovy sbírky. Sbírka je jednou z největších kolekcí parohů jelenovitých z celého světa a V Brně budou návštěvníci moci obdivovat několik desítek kusů z této unikátní kolekce.


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist