Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Pozvánka na seminář ASPEKTY LESNICKÉHO HOSPODAŘENÍ V POVODÍCH S VÝSKYTEM PERLORODKY ŘÍČNÍ

24.08.2011  |  105× přečteno      vytisknout článek

škebleCílem semináře je shrnout dosavadní poznatky a zkušenosti s hospodařením vlastníků lesů v těchto lokalitách a sjednotit náhled na ochranu životního prostředí.

Česká lesnická společnost společně
s Výzkumným ústavem lesního hospodářství a myslivosti, v.v.i., VS Opočno
Vás srdečně zvou na odborný seminář, pořádaný
pod odbornou záštitou a s finančním přispěním
Ministerstva zemědělství, sekce lesního hospodářství
a ve spolupráci a za finančního přispění VLS ČR, s.p.

ASPEKTY LESNICKÉHO HOSPODAŘENÍ V POVODÍCH S VÝSKYTEM PERLORODKY ŘÍČNÍ

Perlorodka říční jako přísně chráněný živočišný druh se vyskytuje jen v několika málo říčních tocích na území ČR. Z hlediska lesnického obhospodařování v těchto povodích je mnoho nevyřešených otázek a přináší pro LH specifika, která nelze spatřovat na jiných územích ČR. Tato specifika významně ovlivňují běžné postupy hospodaření v lesních porostech v povodích s výskytem Perlorodky.
Cílem semináře je shrnout dosavadní poznatky a zkušenosti s hospodařením vlastníků lesů v těchto lokalitách a sjednotit náhled na ochranu životního prostředí.
Seminář je určen vlastníkům lesů, pracovníkům státní správy i ochrany přírody. Součástí semináře bude exkurze do povodí řeky Blanice a do odchovny Perlorodky říční.

středa, 14. září 2011
Horní Planá, myslivna Uhlíkov (VLS ČR, s.p.)


Hlavní partneři akce:

Agrowald, s.r.o, Jihozápadní dřevařská, Kámen a písek, spol. s r.o., Kloboucká lesní, a.s., Lesostavby Třeboň a.s., Pontex, spol. s r.o., Swietelsky stavební s.r.o., Wotan Forest, a.s.

Odborný garant:
Ing. Petr Král VLS ČR, s.p.
tel: 739 547 549, e-mail: petr.kral@vls.cz

Organizační garant

Ing. Karel Vančura Česká lesnická společnost, o.s.
Novotného lávka 5, 116 68 Praha 1
mobil: 776 791 401, e-mail: cesles@csvts.cz

Časový program odborné akce:
8,30 - 9,00 hod. prezence
9,00 - 9,10 hod. zahájení, organizační pokyny
9,10 - 12,00 hod. přednášky
12,00 - 12.45 hod. přestávka na oběd
13,00 - 16,00 hod. exkurze do povodí Blanice (BUS)

Přednášky a lektoři:
ASPEKTY LESNICKÉHO HOSPODAŘENÍ V POVODÍ S VÝSKYTEM PERLORODKY ŘÍČNÍ V POVODÍ BLANICE Z HLEDISKA MAJITELE LESA
- ING. JOSEF TOPKA (ředitel VLS ČR s.p., Div. Horní Planá)
Zkušenosti s ochranou přírody a LH v povodí řeky Malše
- ZÁSTUPCE KÚ JIHOČESKÉHO KRAJE
PŘÍPRAVA NOVÉHO PLÁNU PÉČE, EKONOMIE PROJEKTŮ
- MGR. JAN ŠVANYGA (AOPK ČR)
LOKALITY VÝSKYTU, SPECIFIKACE OCHRANY PROSTŘEDÍ V PODMÍNKÁCH LH. OMEZENÍ HOSPODAŘENÍ V LESÍCH VLS A S TÍM SPOJENÉ OCHRANNÉ PRVKY A OPATŘENÍ
- ING. ONDŘEJ SPISAR (Záchranný program perlorodky říční)
OCHRANA LESA, CHEMICKÉ PROSTŘEDKY, POUŢÍVÁNÍ V CHRÁNĚNÝCH ÚZEMÍCH - DOC. ING. PETR ZAHRADNÍK, CSC. (VÚLHM Jíloviště - Strnady, v.v.i.)
VÝCHOVA POROSTŮ Z DŮRAZEM NA OBHOSPODAŘOVÁNÍ POROSTŮ NA STANOVIŠTÍCH OVLIVNĚNÝCH VODOU
- ING. JIŘÍ NOVÁK, PHD. (VÚLHM Jíloviště - Strnady, v.v.i.)

Organizační pokyny:
Odborná akce se koná ve středu 14. září 2011 v myslivně Uhlíkov www.vls.cz u Horní Plané - prezentace od 8.30hod, zahájení 9.00hod). Zde proběhnou přednášky, je zde i možnost ubytování, viz. uvedený odkaz. Po občerstvení se autobusem přesuneme do povodí Blanice. Počet účastníků akce není omezen, respektujte prosím však termín uzávěrky přihlášek.
Cestovné a případné další náklady si hradí účastníci sami nebo je hradí jejich vysílající organizace.
Účastnický poplatek činí 500,- Kč vč. DPH, přednášející neplatí (v ceně oběd, doprava busem). Poplatek za účastníka (účastníky) uhraďte ve prospěch účtu ČLS u LBBW Bank CZ a.s., Vítězná 1/126, 150 00 Praha 5, č. ú. 5115061308/4000, k. s. 0308, v. s. 224 1110. Upozornění: ČLS je plátcem DPH, DIČ: CZ00549746.
Součástí účastnického poplatku je sborník referátů a občerstvení při přednáškách, oběd, exkurze a organizační zajištění akce.
Řádně vyplněnou závaznou přihlášku zašlete nejpozději do 5. září 2011 na e-mailovou adresu cesles@csvts.cz (mailové přihlášky upřednostňujeme!), nebo poštovní: ČLS, Novotného lávka 5, 116 68 Praha 1. Na jednu přihlášku lze přihlásit i více účastníků a úhradu provést jednou platbou. Později je nutno dohodnout telefonicky s organizačním garantem semináře s platbou na místě. Při platbě složenkou či převodem uveďte do Zprávy pro příjemce jméno účastníka či firmu i v. s.
Nezúčastníte-li se jednání/semináře, pošlete za sebe náhradníka. Poplatek nebude vrácen.
Přijetí závazných přihlášek zaslaných jinak než mailem nepotvrzujeme. Prosíme o včasné zaslání přihlášek a úhradu vložného. Bez potvrzené přihlášky pořadatelem se z důvodu omezené kapacity nelze zúčastnit. Děkujeme za pochopení.


Na Vaši účast se těší pořadatelé.
Další odborné semináře ČLS najdete v kalendáři akcí na www.cesles.cz


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist