Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Ministr Dusík se od zítřka účastní zvláštního zasedání Řídící rady Programu OSN pro životní prostředí (UNEP) a Globálního fóra ministrů životního prostředí

24.02.2010  |  zdroj: MŽP  |  14× přečteno      vytisknout článek

Ministr Dusík se od zítřka účastní zvláštního zasedání Řídící rady Programu OSN pro životní prostředí (UNEP) a Globálního fóra ministrů životního prostředí

Ve dnech 24. - 26. února 2010 se v indonéském Bali uskuteční 11. zvláštní zasedání Řídící rady Programu Organizace spojených národů pro životní prostředí (UNEP) a 11. Globální fórum ministrů životního prostředí. Českou republiku bude na jednáních reprezentovat ministr životního prostředí Jan Dusík.

Hlavními tématy jednání na Bali budou zelená ekonomika, opatření k zefektivnění mezinárodní správy životního prostředí a mezinárodní ochrana biodiverzity.  

V kontextu projednání dalších kroků vedoucích ke zlepšení mezinárodní správy životního prostředí zhodnotí Řídící rada UNEP i výsledky společných mimořádných zasedání, která se konají rovněž na Bali od pondělí 22. února a kterými jsou: Konference smluvních stran Basilejské úmluvy o kontrole pohybu nebezpečných odpadů přes hranice států a jejich zneškodňování, konference Rotterdamské úmluvy o postupu předchozího souhlasu pro určité nebezpečné chemické látky a pesticidy v mezinárodním obchodu a rovněž konference Stockholmské úmluvy o perzistentních organických polutantech. Mimořádná zasedání těchto tří smluv se mají stát inspirací pro zahájení dalšího procesu slaďování činnosti mezinárodních smluv, a to v oblasti ochrany přírody.

Ministr  Dusík bude ve čtvrtek 25. února spolupředsedat kulatému stolu k zelené ekonomice, kde bude ostatní státy informovat o hlavních závěrech Fóra velvyslanců zelené ekonomiky, které pořádalo Ministerstvo životního prostředí v Praze 7. října 2009, a  podělí se s rovněž o zkušenosti s implementací konceptu zelené ekonomiky v ČR a v EU.

Ve středu 24. února ministr Dusík z pozice předsedy byra Aarhuské úmluvy (Úmluva o přístupu k informacím o životním prostředí, účasti veřejnosti na rozhodování a přístupu k právní ochraně v záležitostech životního prostředí) vystoupí na tiskové konferenci ke kampani OSN "Bezpečná planeta: Kampaň OSN k odpovědnosti za nebezpečné chemické látky a odpad", zaměřené na propagaci testu na zjištění zatížení lidského organismu chemickými látkami.

Součástí programu ministra životního prostředí bude i několik bilaterálních jednání a to se zástupci Německa, Vietnamu či Moldavska a s představitelem sekretariátu Komise OSN pro udržitelný rozvoj.

Hlavní závěry zasedání UNEP budou shrnuty do "ministerské deklarace". Ta by měla obsahovat strategická a politická doporučení pro rozvoj dalších aktivit v oblastech ochrany biodiverzity a  projednání nových globálních cílů snížení úbytku biodiverzity, zelené ekonomiky a reformy mezinárodní správy životního prostředí. Deklarace bude rovněž reflektovat závěry z Kodaňské konference ke změně klimatu, která se konala v prosinci loňského roku.

S pozdravem

Petra Roubíčková
tisková mluvčí


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist