Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Krátce - různé

01.03.2010  |  42× přečteno      vytisknout článek

Krátce - různé

Z PROGRAMU SCHŮZE VLÁDY ČR, která se koná v pondělí 1. března 2010 v 09:00 hod. v zasedací síni budovy Úřadu vlády, Praha 1, nábřeží E.Beneše 4

K projednání s rozpravou:

2.    
Návrh zákona, kterým se mění zákon č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví a o změně některých souvisejících zákonů, ve znění pozdějších předpisů, a zákon č. 254/2001 Sb., o vodách a o změně některých zákonů (vodní zákon), ve znění pozdějších předpisů    
č.j. 70/10    
Předkládá: ministryně zdravotnictví

K projednání bez rozpravy:

13.    
Návrh na obeslání 15. zasedání konference smluvních stran Úmluvy o mezinárodním obchodu ohroženými druhy volně žijících živočichů a rostlin (CITES), (Doha, Katar, 13. - 25. března 2010)    
č.j. 181/10    
Předkládají: ministr životního prostředí a místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí


V současné době probíhá zástupci společnosti Ipsos Tambor, s.r.o., dotazování s cílem zpracování analýzy a následné vyhodnocení silných a slabých stránek procesu administrace programu OPŽP z pohledu úspěšných i neúspěšných žadatelů, a to zejména v oblasti informačních a komunikačních aktivit MŽP a SFŽP ČR.
Chtěli bychom tímto požádat o účinnou spolupráci a podporu členů projektového týmu zpracovatele, kteří se při realizaci prokazují kopií Žádosti o spolupráci podepsanou ředitelem SFŽP ČR. "Analýza bariér OPŽP z hlediska žadatelů a příjemců dotací v letech 2007 - 2009" přímo navazuje na stejnojmennou veřejnou zakázku vyhlášenou 9. 11. 2009

Sociální demokraté pozvali na svou březnovou programovou konferenci Al Gora, neúspěšného kandidáta na prezidenta USA z roku 2000 a držitele Nobelovy ceny. Informoval o tom server lidovky.cz. "Je to významný činitel americké Demokratické strany, jehož názory jsou nám blízké," řekl serveru předseda ČSSD Jiří Paroubek. Gore, jenž razí "zelenou politiku", přijede představit svou novou knihu a mluvit bude také o globálním oteplování.

Za 20 milionů korun postavil v Sasově na Jihlavsku biofarmář Josef Sklenář (vpravo) první jatka v Česku, kde se budou ve velkém porážet ekologicky chovaná prasata. Podle Sklenáře provoz umožňuje šetrné zacházení se zvířaty, což se odrazí na kvalitě masa.

Téměř 850 nepotřebných mobilů poslali občané Libereckého kraje k recyklaci v obálce v průběhu prosince a ledna prostřednictvím projektu Věnuj mobil. Akci přichystala nezisková společnost ASEKOL, která se zabývá organizací sběru a recyklace vysloužilých elektrozařízení, ve spolupráci s Libereckým krajem a občanským sdružením Život dětem. Cílem kampaně byla podpora třídění nepotřebných mobilních telefonů a pomoc dětem z dětských domovů.

Česká inspekce životního prostředí definitivně schválila regulační řády provozu největších znečišťovatelů ovzduší v Moravskoslezském kraji ve smogových situacích. Nyní je má osm společností: Třinecké železárny, ArcelorMittal Ostrava, elektrárna Dětmarovice ČEZ, Energetika Vítkovice, Teplárny Dalkia Česká republika, Teplárna Karviná Dalkia Česká republika a elektrárna Třebovice. Regulační řády určují povinnost útlumu výroby v případě, že znečištění ovzduší překročí zvláštní imisní limity pro suspendované části prachu.


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist