Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Závazné pokyny pro žadatele o podporu v OPŽP aktualizovány

31.01.2012  |  52× přečteno      vytisknout článek

podporaKe dni 27. 1. 2012 byly zaktualizovány Závazné pokyny pro žadatele a příjemce podpory v OPŽP (dále jen "Závazné pokyny"). Zaktualizovaná verze je účinná ode dne zveřejnění, tj. od 30. 1. 2012.

Hlavní změny v Závazných pokynech:

  • Vložen seznam zkratek;
  • Vložen úvod specifikující cíle a obsah Závazných pokynů; následující kapitoly přečíslovány;
  • Upraveny kapitoly 2, 5, 6, 8 a 9;
  • Vloženy nové přílohy č. 3 - 6.

V kapitole 2 byly dány do souladu se Směrnicí MŽP informace ohledně odborného posudku v oblasti podpory 4.1. Byly doplněny informace o finanční udržitelnosti projektů v prioritní ose 1. Dále byly vloženy nové podkapitoly Upřesnění k projektům pořizování nízkoemisních spalovacích zdrojů v rámci oblasti podpory 2.1 a Měření množství vyrobeného tepla z OZE. Z textu Závazných pokynů byly odstraněny podkapitoly Upřesnění povinných dokladů k žádosti pro prioritní osu 6 a Podpora dle "Českého dočasného rámce".

Do kapitoly 5 bylo doplněno, že je třeba respektovat zákaz použití smluvních podmínek, jejichž účelem je zajištění povinností dodavatele, jako dílčího hodnotícího kritéria. Dále byla vložena informace o zákazu použití náhodného výběru provedeného losem za účelem omezení počtu zájemců při užším řízení ve smyslu § 61 odst. 4 a § 66 odst. 4 zákona č. 137/2006 Sb., o veřejných zakázkách. V kapitole 5 byly dále doplněny informace o posuzování zadávací dokumentace u akcí nad 200 mil. Kč Ministerstvem financí, informace o postupování pohledávek nadalší subjekty a o subdodávkách. Byl doplněn výčet postihů za porušení pravidel při zadávání veřejných zakázek a vložena nová podkapitola, která se zabývá postihy v případech, kdy byla příjemcem použita značková specifikace. Dále byly vloženy informace ohledně žádosti o prodloužení lhůty pro dodání podkladů k RoPD.

V kapitole 6 byl upraven první odstavec a dále byla odstraněna podkapitola Upřesnění podkladů pro vydání RoPD při výběrovém řízení na provozovatele.

Kapitola 8 byla upravena a doplněna, vloženy byly zejména informace o organizačních složkách státu a státních příspěvkových organizacích. Dále byla například doplněna informace o vykazování osobních nákladů a nákladů na materiál, informace o předkládání interních faktur. Byly vloženy nové podkapitoly Finanční vypořádání a Vratky a jiné korekce finančního plnění projektu, Postupy financování projektů organizačních složek státu a státních příspěvkových organizací zřízených MŽP, Postupy financování projektů organizačních složek státu a státních příspěvkových organizací, které nespadají do resortu MŽP.

V kapitole 9 Archivace dokumentů byla doplněna bližší specifikace dokumentů, které mají být ze strany příjemce podpory archivovány.

Závazné pokyny pro žadatele a příjemce podpory v OPŽP
Detailní popis změn je uveden ve změnovém listu Závazných pokynů.


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist