Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Veletrh ECOWORLD představí domy ze slámy, loď z odpadků, život na ekofarmách i veletržní kino

11.04.2012  |  80× přečteno      vytisknout článek

ecoworldRady, jak žít šetrně a chránit životní prostředí, nejnovější poznatky o přírodě či obnovitelných zdrojích doplněné o názory odborníků, praktické ukázky i filmové projekce...

Rady, jak žít šetrně a chránit životní prostředí, nejnovější poznatky o přírodě či obnovitelných zdrojích doplněné o názory odborníků, praktické ukázky i filmové projekce. Tato a mnohá další lákadla čekají na příznivce života odpovědného vůči svému prostředí na 4. veletrhu ekologie a udržitelného rozvoje ECOWORLD. Klíčovými se pro letošní ročník stanou obory, jejichž existence a budoucnost aktuálně vyvolává celospolečenské otázky: bioobaly, alternativní energie, zelený marketing a další.
 
ECOWORLD je jedním ze čtyřlístku veletrhů, které se uskuteční v rámci BIOSTYL 2012 ve dnech 20. - 22. dubna v prostorách Průmyslového paláce v Praze - Holešovicích. Návštěvníci se mohou těšit na řadu přednášek a konzultací s odborníky, prezentace ekologických projektů, ale rovněž na množství produktů, které bude možné na místě zakoupit za příznivé veletržní ceny. 
 
Lákadlem budou například přednášky o bydlení v domech z balíků slámy nebo o léčivé energii ukryté pod kůrou stromů. Na ekologickou péči o dítě a kontaktní rodičovství se zaměří přednáška Ekodítě. Pod pojmem WWOOFING je pro změnu ukryt projekt, který návštěvníky zavede na dobrodružný výlet po zahraničních ekofarmách, kde se mimo jiného dozví o výhodách nové originální formy odběru biopotravin přímo od zemědělců. Projekt Zeměloď neboli stavění lodi z použitých obalů se stane inspirujícím pro oko i zamyšlení. Množství lahůdek slibuje jedna z hlavních náplní ECOWORLDU - veletržní kino se sekcí Ozvěny EKOFILMU a dalšími snímky s tematikou přírody a ekologie. Uvedeny budou například filmy režiséra Viliama Poltikoviče, známého díky spolupráci s Jaroslavem Duškem, nebo dokumentárně laděný Rok konopí - Year of Mari(c)huana, který zde bude exkluzivně promítán den po nasazení do českých kin.
 
Více informací o programu, jednotlivých veletrzích, stejně jako o speciální slevové akci na vstupenky je k dispozici na www.mojeveletrhy.cz, předprodej probíhá na www.vstupenkov.cz. Další informace na http://www.facebook.com/eso.bio.eco.
 
"Spotřebitelé začínají stále častěji vyhledávat zboží denní spotřeby, které je ohleduplné ke zdraví i k přírodě. Naším záměrem je prostřednictvím veletrhu veřejnost seznámit s co nejširší nabídkou a prolomit bariéry dostupnosti mnoha šetrných výrobků na trhu, ale i služeb orientovaných na ekologický životní styl," uvádí Ctirad Hemelík, ředitel pořádající společnosti Felicius Media.
 
Mnohé otazníky na téma ekologie a zdravotní (ne)závadnosti obalů vyjasní Zelená domácnost.com, která na letošním ECOWORLDU představí novou řadu unikátního českého výrobku Zdravá lahev(R). Nová generace Zdravé lahve je vyrobena z polypropylenu speciálně vyvinutého pro lékařské a farmaceutické účely a splňuje nejnovější celosvětové požadavky na kvalitu a zdravotní nezávadnost. Navíc nezatěžuje životní prostředí jako v současné době nejvíce rozšířené PET lahve.
 
Projekt příznačně nazvaný Podporujme svého sedláka spočívá v komunitní podpoře drobných lokálních farmářů, v níž spatřuje cestu k udržitelné spotřebě potravin v 21. století. Odběratelé uzavírají dlouhodobou smlouvu se zemědělcem a sdílejí tak výhody i rizika jeho hospodaření. Návštěvníci semináře na veletrhu ECOWORLD zhlédnou projekci krátkého filmu a seznámí se nejen s tímto konceptem, ale také s vybranými tuzemskými i zahraničními farmami, kde tento systém již úspěšně funguje.
 
Co znamená WWOOFING a v čem spočívá působení organizace s tímto pojmem spojené, objasní Pavel Kovařík, který provede dobrodružnou cestou po zahraničních ekofarmách. Návštěvníci přednášky dostanou příležitost poznat, že svět ekofarem je velmi barevný a ukrývá mnoho inspirace. Kromě vylíčení zážitků a příběhů z rakouských a švédských ekofarem zavede přítomné i k jednomu šamanovi, který svou farmu vede tak trochu jiným způsobem.
 
Podobně laděný seminář na téma permakultura, neboli koncepce přístupu usilující o trvalou udržitelnost ve vztahu k zemědělství a životnímu prostředí, povede permakulturní aktivistka Kateřina Horáčková. Zájemcům osvětlí nejen celou problematiku, vizi a praktické uplatnění tohoto směru v běžném životě, ale dotkne se například i otázky biopotravin. Účastníkům poradí, jak žít permakulturně v každém domě i bez kolečka a rýče.
 
Povídání o stromech a dřevu jako nejsilnějším elementu organické energie zpestří programovou nabídku veletrhu. Sochař Petr Eschler, který pracuje s různými druhy dřevin, během své praxe poznal různé vlastnosti jednotlivých dřevin a jejich léčivou energii. Dalším nekonvenčním projektem bude již zmíněná Zeměloď, pro jejíž stavbu se na veletrhu uskuteční veřejná sbírka stavebního materiálu. Dobře poslouží například použité PET lahve, plechovky a lahve od nápojů, ale třeba také pneumatiky.
 
Informační sekce neziskové organizace Člověk v tísni umístí na letošním veletrhu stánek s názvem Rozvojovky. Ohniskem jeho působení se stanou palčivé otázky a souvislosti našich životů s děním na vzdálených místech planety: Vyhnání farmářů z jejich polí kvůli našemu pracímu prášku. Plíšek válečného konfliktu v našem mobilu. Jak souvisí to, co si kupujeme, s problémy v rozvojových zemích? - na tyto a mnohé další otázky naleznete u stánku odpověď.
 
Stěžejní a mezi návštěvníky oblíbené veletržní kino, které se letos opět stane součástí veletrhu ECOWORLD, uvede řadu snímků s orientací na přírodu či životní prostředí, duchovno i společnost od českých i zahraničních tvůrců. Jeho hlavní sekce - Ozvěny EKOFILMU odkazuje na 37. ročník mezinárodního filmového festivalu, který působí jako významný zdroj nejnovějších informací o stavu přírody a životního prostředí v různých zemích světa a v mnoha případech přináší i fakta o řešení závažných kauz. Nabídne například krátkometrážní snímek O lesech a lidech, na téma radiace, bez které by naše planeta nikdy nevznikla, se zas zaměří film Lapeni v síti radiace. Chorvatský snímek Žena, jež mluví se zvířaty pro změnu ukáže, jak může člověk porozumět zvířatům a jak s nimi žít v harmonii. O hluboké lásce k přírodě a divokým zahradám vypoví Divocí výrostci - O zahradních pirátech a bylinkových čarodějkách. 
 
Mimo sekce Ozvěny EKOFILMU se mohou diváci těšit na dalších šest snímků. Maestra Ayahuasca aUčitelé z hvězd jsou počiny režiséra Viliama Poltikoviče, jejichž prostřednictvím nás seznámí s prostředím Amazonie a Peru. Přináší svědectví o místních šamanech, kteří žijí v souladu s přírodou a dokážou léčit i nevyléčitelné nemoci nebo o energetických místech, kde jsou často k vidění pozoruhodné světelné objekty.
 
Dramaturgie veletržního kina exkluzivně nabídne i snímek Rok konopí - Year of Mari(c)huana, který vstupuje do českých kin 19. dubna. Celovečerní dokumentární film režiséra Petra Slabého a producenta Jana Hrnčíře sleduje osudy čtyř pacientů, kteří se rozhodli ukončit oficiální medicínskou léčbu a začít užívat konopí nebo výrobky z marihuany. Rázem se ocitli na hranici zákona, v některých případech dokonce za ní. Dokumentaristé zmapovali i tzv. "Izraelský model" využití konopí pro lékařské účely a zachytili přístup českých politiků, státních úředníků i policistů.
 
Veletrh ECOWORLD i BIOSTYL 2012 jako takový však nabídne mnohem více. Na největším veletrhu zaměřeném na zdravou výživu a životní styl ve středním a východním regionu nebude chybět kromě stovek stánků také tradiční doprovodný program pro jednotlivce i rodiny s dětmi. Na návštěvníky čeká přehlídka nejnovějších produktů, trendů a služeb z oblasti zdravého životního stylu, osobního růstu, sebepoznání či vzdělání, přijede také řada exkluzivních hostů z Česka i zahraničí s pestrou paletou témat i otázek k diskuzi.


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist