Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Podpora recyklace autovraků

28.05.2004  |  zdroj: Odpady  |  153× přečteno      vytisknout článek

Podpora recyklace autovraků Státní fond životního prostředí vypsal počátkem roku program na podporu nakládání s autovraky (program 4.4). Cílem programu je podpořit zejména odtah a svoz opuštěných vozidel do sběrných zařízení a vybudování systému sběru, zpracování a využití autovraků.

Program je určen pro právnické a fyzické osoby oprávněné k podnikání v oboru nakládání s nebezpečnými odpady, územní samosprávné celky a jimi zřizované příspěvkové organizace nebo organizační složky, obecně prospěšné organizace a občanská sdružení.

Autovrakem se rozumí ve smyslu § 36 písm.a) zákona č. 185/2001 Sb., o odpadech, každé úplné nebo neúplné motorové vozidlo, které bylo určeno k provozu na pozemních komunikacích pro přepravu osob, zvířat nebo věcí stalo se odpadem podle § 3 zákona č. 185/2001 Sb.

Základní typy opatření, která budou podporována:

technické dovybavení stávajících autovrakovišť na úroveň požadovanou vyhláškou č. 383/2001 Sb., v platném znění,

vybavení zpracovatelských zařízení technologickými linkami na demontáž autovraků, recyklaci a využití autovraků a jejich dílů,

vybavení sběrných a zpracovatelských zařízení prostředky pro svoz autovraků,

technický rozvoj zařízení pro sběr a zpracování autovraků.

Jako kriteria pro výběr akcí k podpoře bylo stanoveno využití autovraků a jejich dílů ve smyslu § 37 zákona č. 185/2001 Sb, priorita akce v rámci kraje a územního regionu, úroveň technologického řešení a počet zpracovaných autovraků.

Právnické subjekty (obecně prospěšné organizace, svazky obcí, občanská sdružení, samosprávné celky) mohou získat 50 % podpory a 50 % dotace ze základu pro výpočet podpory v maximální výši 20 mil. Kč na jednu akci. Podnikatelské subjekty mohou se stejným procentem podpory a dotace získat maximálně 3 mil. Kč na jednu akci.

Finanční prostředky pro tento program budou tvořeny z poplatků za dovezené automobily.

Program nabývá platnosti v den schválení novely zákona o odpadech týkající se nakládání s autovraky, pokud příjem Fondu bude alespoň část z poplatků za dovezené automobily.


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
Asekol s.r.o.EKOLAMP s.r.o.Inisoft s.r.o.EKO-KOM a.s.
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist