Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Poradíme jak na dotace

18.01.2010  |  62× přečteno      vytisknout článek

Poradíme jak na dotace

Regionální poradenské a informační místo pro Operační program Životní prostředí (tzv. RPIM) zaměřené na energetiku a ovzduší funguje už i v Plzeňském kraji! Provozovatelem tohoto místa jsou environmentální informační centra sítě ENVIC.

Co nabízí RPIM?
Občanské sdružení ENVIC ve spolupráci s dalšími neziskovými organizacemi zapojenými do sítě ENVIC (www.envic.cz) v Plzeňském kraji poskytuje bezplatné finančně-technické poradenství pro projekty v oblasti snižování emisí, úspor energie a využití obnovitelných zdrojů energie, které se chtějí ucházet o dotaci z Operačního programu Životní prostředí.
"Díky zapojení partnerů v síti ENVIC jsme klientům blíže a jsme tak schopni řešit jejich problémy se znalostí regionu, ve kterém se nachází. Mimo Plzeň je možné poradce nalézt v Kladrubech, Klatovech, Plasech, Radnicích a Spáleném Poříčí", vysvětluje Alena Lehmannová, koordinátorka činnosti RPIM ENVIC.
Toto poradenství je součástí činnosti Regionálního poradenského a informačního místa (tzv. RPIM) pro osy 2. Omezování emisí a 3. Udržitelné využívání zdrojů energie Operačního programu Životní prostředí. Regionální poradenské a informační místo zřídil Státní fond životního prostředí. Jeho cílem je posk! ytovat potenciálním žadatelům asistenci při tvorbě projektového záměru a příloh požadovaných k žádosti o dotaci. Činnost RPIM je financována z prostředků technické pomoci Operačního programu Životní prostředí.

Poradci RPIM radí odborně a bezplatně
"Pokud má klient v plánu například zateplit školu, instalovat nový zdroj vytápění v obecním úřadu, stavět bioplynovou stanici nebo omezit emise z výroby, pak se může na pracovníky RPIM s důvěrou obrátit", říká Lehmannová. Poradí mu, jakou výši dotace z Operačního programu Životní prostředí by mohl na realizaci plánovaného záměrů získat, jaké výdaje bude možné z dotace financovat nebo jaké doklady bude nutné pro žádost o dotaci připravit.
"RPIM je vhodné kontaktovat už ve fázi úvah o projektu, ještě dříve, než se zadá zpracování projektové dokumentace nebo odborných posudků, jako je např. energetický audit. Žadatel se tak vyhne zbytečným výdajům na dokumenty, které se pak ukáží pro žádost nepoužitelné", upozorňuje Leh! mannová. Poradci se také snaží klienty motivovat k výběru efek! tivních a současně environmentálně přijatelných řešení.
"Naší prioritou je individuální přístup. Žadatelům poskytujeme nejen detailní informace o podmínkách Operačního programu životní prostředí a o tom, jak dobře připravit žádost o dotaci, snažíme se jim také podrobně představit, co realizace investičního projektu s podporou dotace z Operačního programu Životní prostředí obnáší, jak se na ni připravit a jak se vyhnout obvyklým chybám v administraci", doplňuje Lehmannová.

Bezplatných služeb RPIM mohou využít obce, školy, příspěvkové organizace, podnikatelské subjekty i neziskové organizace. Kontakty na RPIM v jednotlivých okresech Plzeňského kraje naleznete
na webových stránkách www.envic-sdruzeni.cz
 
Kontaktní osoba: Tomáš Popp
Telefon: 739 654 834
E-mail: tomas.popp@envic.cz
 


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
Bureau VeritasRENARDS dotační, s.r.o.
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist