Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Jedinečná konference: Přírodní zahrady na Vysočině

02.03.2010  |  68× přečteno      vytisknout článek

Jedinečná konference: Přírodní zahrady na Vysočině

Česko-rakouský přeshraniční projekt "Přírodní zahrady bez hranic" přináší na Vysočinu myšlenku přírodě blízkých zahrad, uvedení do praxe ekologické údržby soukromých a školních zahrad a veřejné zeleně. Projekt bude představen široké odborné veřejnosti během zahajovací konference na Vysočině, která proběhne ve čtvrtek 4. března 2010 v sídle kraje Vysočina v Jihlavě.
 
Konferenci pořádají Chaloupky o.p.s., školská zařízení pro zájmové a další vzdělávání a Krajský úřad kraje Vysočina. "Chceme na zahajovací konferenci pozvat všechny, kterým je sympatická myšlenka přírodě blízkých zahrad a hlavně přírodě blízká péče o zahrady a zeleň," uvedla Iveta Machátová z Chaloupky o.p.s. V rámci programu konference budou účastníkům představeny projekty z praxe. Fiona Kiss z rakouské organizace die Umweltberatung v Tullnu seznámí účastníky s ekologickou ochranou a péčí o veřejnou zeleň na příkladu ukázkových zahrad v Tullnu. Dalším hostem z Rakouska bude Reinhard Kittenberger, který je majitelem zahradnictví a ukázkových zážitkových zahrad v Schiltern. Z Vysočiny vystoupí Libor Karásek, ředitel Národního památkového ústavu v Telči, který seznámí účastníky s plány obnovy zámeckých parků a zahrad ve správě NPÚ Telč a Jaroslav Šimek z Kanonie premonstrátů v Želivě, který plánuje revitalizaci klášterních zahrad. Přemysl Krejčiřík ze Zahradnické fakulty Mendlovy univerzity v Brně zaštiťuje již téměř dokončený projekt založení bylinkové zahrady Tiree Chmelar ve Valticích.

Další referáty budou věnovány nabídce zážitkových zahrad pro děti, dospělé a osoby se specifickými potřebami a možnostem financování úprav a revitalizací zahrad a veřejných prostranství.

Konferenci předchází tématická výstava o přírodních zahradách, která je k vidění v prostorách sídla kraje Vysočina do 5. března 2010.

Projekt "Přírodní zahrady bez hranic aneb nový prostor pro lidi, přírodu a cestovní ruch na dosah" je podpořen z prostředků EU z programu Evropské územní spolupráce Česká republika - Rakousko a je lokalizován na území Dolního Rakouska, Jihočeského a Jihomoravského kraje a kraje Vysočina. Vedoucím partnerem projektu je rakouská organizace "die Umweltberatung", českými partnery jsou Chaloupky o.p.s., Veronica Brno a o.s. Přírodní zahrada. Projekt je realizován v letech 2009 - 2012.

Během této doby dojde k přenosu znalostí a zkušeností s problematikou přírodních zahrad z Dolního Rakouska, kde toto hnutí letos slaví úspěšnou desetiletou tradici.

Záštitu nad konferencí převzal hejtman kraje Jiří Běhounek a svoji účast přislíbili Wolfgang Sobotka, náměstek hejtmana Dolního Rakouska, a Jan Dusík, ministr životního prostředí.

  Zdroj: tisk@kr-vysocina.cz


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist