Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Chcete si zvýšit svou profesní kvalifikaci a zvýšit tak i své šance na získání lepšího pracovního místa v oblasti životního prostředí? Máme pro Vás řešení - rekvalifikační kurz PODNIKOVÝ EKOLOG

27.11.2014  |  115× přečteno      vytisknout článek

emplaV posledním lednovém týdnu roku 2015 zahajuje společnost EMPLA spol. s r.o.v Hradci Králové již 16. ročník rekvalifikačního kurzu Podnikový ekolog...

Jde o vůbec první akreditovaný kurz v oboru podnikové ekologie v České republice. Díky svým dlouholetým zkušenostem a vysoce kvalifikovanému lektorskému sboru Vám účast v kurzu zajistí získání komplexních vědomostí a dovedností v oblasti ochrany životního prostředí.

Rekvalifikační kurz, akreditovaný MŠMT, je zaměřen na získání vědomostí o všech složkách životního prostředí, o technologiích sloužících k omezování úniku škodlivých látek a k jejich likvidaci. Přehledným způsobem jsou zde probrány právní a ekonomické aspekty ochrany životního prostředí i nutné technické znalosti.

Kurz je členěn dle jednotlivých oborů (ochrana ovzduší, vodní hospodářství, nakládání s odpady a obaly, chemické látky a prevence závažných havárií, pracovní prostředí, posuzování vlivů na životní prostředí, EMS, EMAS atd.). V rámci každého oboru je proveden výklad povinností vyplývající z dané legislativy, ukázky vedení povinných provozních záznamů, hlášení a evidencí a vyhrazen dostatečný prostor pro diskusi účastníků kurzu.

Rekvalifikační kurz je organizován formou šesti třídenních soustředění, pořádaných s odstupem 2 až 3 týdnů. Kurz zakončuje kontrolní test a písemná práce zaměřená na konkrétní problematiku podniku účastníka. Celková hodinová dotace kurzu činí 120 hodin. Na přednášení se podílejí vysokoškolští pedagogové, odborníci MŽP, pracovníci inspektorátu ČIŽP a odborů životního prostředí krajského úřadu a magistrátu, rovněž i specialisté z odborných firem.

Každý absolvent obdrží osvědčení o rekvalifikaci s celostátní platností pro pracovní činnost Podnikový ekolog (dle vyhlášky MŠMT č. 176/2009 Sb.).  Podmínkou k získání rekvalifikace je ukončené minimálně střední vzdělání s maturitní zkouškou.

Odborná náplň kurzu:

1.   Legislativa ochrany životního prostředí

2.   Problematika pracovního prostředí (rizika na pracovišti; faktory fyzikální - hluk, vibrace, prašnost, tepelně vlhkostní poměry; chemické a biologické faktory; ergonomie, fyzická zátěž; požadavky na hygienu a bezpečnost práce a na vybavení pracovišť atd.)

3.   Problematika znečištění ovzduší (zákon o ovzduší a prováděcí předpisy; zdroje znečištění; znečišťující látky; emise, imise a jejich měření; technika omezování emisí; kategorizace zdrojů; výpočet poplatků; provozní evidence atd.)

4.   Ochrana vod před znečištěním (praktické zásady obecné ochrany vod; žádost o povolení k nakládání s vodami; výpočet poplatků; provozní řády; havarijní plány; typy znečištění vod a možnosti jejich čištění; metodika analýzy vod atd.)

5.   Odpady a obaly (nakládání s odpady; nebezpečné vlastnosti odpadů; zneškodňování odpadů, metody a technologická zařízení; vzorkování; nakládání s obaly atd.)

6.   Základy toxikologie, nakládání s chemickými látkami (klasifikace nebezpečných chemických látek; bezpečnostní listy, R, S, H, P-věty; prevence závažných havárií; ADR; základy toxikologie; biologický monitoring atd.)

7.   EMAS, EMS, posuzování vlivů na životní prostředí (hlukové a rozptylové studie; rizikové analýzy; SEA, EIA; zákon o integrované prevenci IPPC atd.)

8.   Ochrana přírody a krajiny (zákon o ochraně přírody a krajiny; nové směry v technice ochrany životního prostředí)

Místo a termín konání: Hradec Králové, leden 2015 - červen 2015

Pořadatel: EMPLA spol. s r.o., Za Škodovkou 305, 503 11 Hradec Králové

Kontaktní osoby: Ing. Lucie Jasinková, Ing. Zuzana Bílková

Kontakty: tel.: 495 218 875, mobil. tel.: 606 069932, e-mail: marketing@empla.cz

 

Více informací o kurzu zde

Přihláška: on-line přihláška

 

Informace o dalších odborných kurzech a seminářích pořádaných společností EMPLA spol. s r.o. naleznete na: www.empla.cz

 

 

EMPLA AG spol. s r. o. - výzkum, vývoj a realizace technologií pro ochranu životního prostředí a zdraví

?  Ekologické laboratoře č. 1110, akreditované národním akreditačním orgánem ČIA o.p.s. dle požadavků normy ČSN EN ISO/IEC 17025.

?      Poskytujeme komplexní služby v ochraně životního prostředí

 

www.empla.cz


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist